غبارروبی مساجد و اماکن مذهبی و بقاع متبرکه در آستانه ماه رمضان

در آستانه ماه مبارک رمضان، غبارروبی مساجد، شست و شوی جداره‌های مساجد و اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، رنگ آمیزی و نورپردازی محیطی، کاشت گل وگیاه با هدف زیباسازی و پیرایش مناظر شهری در منطقه ۹ آغاز شد.

به گزارش تسنیم؛ محمدجواد خسروی شهردار منطقه۹ در بازدید از مساجد ۳۵ گانه و اماکن مذهبی، از اقدامات لازم برای برگزاری ویژه برنامه‌هایی با عنوان «شب های ملکوتی» در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در آستانه فرارسیدن بهار قرآن، مدیریت شهری منطقه سعی دارد فضایی معنوی و روحانی بمنظور برگزاری آئین‌های خاص این ماه مبارک تحت عنوان «شب‌های ملکوتی» فراهم کند.

وی افزود: به همین منطور و در آستانه ماه مبارک رمضان، بازدیدی از مساجد ۳۵ گانه و اماکن مذهبی منطقه صورت گرفت، تا ضمن شناسائی ظرفیت‌ها برای ارائه خدمات مطلوب تر، امکان حضور گسترده شهروندان و خانواده‌ها در مراسم معنوی از جمله شب‌های قدر و مراسم احیا ایجاد شود.

خسروی با اشاره به برنامه‌های متنوع شهرداری منطقه در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: سعی داریم فضای خاص روحانی و معنوی بر شهر حاکم شود، لذا با محوریت مساجد و رویکرد محله محوری برنامه‌هایی با حضور و مشارکت هرچه گسترده تر شهروندان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه همزمان با فرا رسیدن ماه ملکوتی، در حوزه خدمات شهری و محیط زیست نیز اقداماتی از قبیل غبارروبی مساجد، شست و شوی جداره‌های مساجد و اماکن مذهبی و بقاع متبرکه، حذف زوائد فیزیکی اطراف این اماکن مقدس، رنگ آمیزی و نورپردازی محیطی، کاشت گل وگیاه با هدف زیباسازی و پیرایش مناظر شهری در حال انجام است، گفت: این اقدامات بمنظور ایجاد فضای زیبا و با نشاط شهری و همچنین گرامیداشت ایام ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد.

شهردار منطقه ۹ ادامه داد: افزایش نشاط معنوی، اُنس با قرآن، ترویج سبک زندگی دینی، دستگیری و کمک به نیازمندان، مناجات خوانی و نیایش در محلات و مساجد، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و مذهبی در منطقه از دیگر اهداف مدیریت شهری در ماه میهمانی خداست.

خسروی با اشاره به فراگیری بیماری کرونا خاطر نشان کرد: سعی داریم ضمن ایجاد زمینه حضور فعال شهروندان مومن در برنامه‌های ماه ملکوتی، پروتکل‌های بهداشتی رعایت و سلامت عمومی جامعه حفظ شود.

همچنین ببینید

سفرهای نوروزی باید با حفظ حرمت ماه رمضان انجام شود

معاون گردشگری با اشاره به اینکه ایام نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف شده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.