خواص لیمو در ماه مبارک رمضان

لیموترش از جمله مرکباتی که خواص بی شمار است. خاصیت این میوه برای سلامتی بر کسی پوشیده نیست. میزان ویتامین سی موجود در این میوه، سیستم ایمنی بدن را قوی می کند. اگر در اینترنت جستجو کنید مقالات متعددی درباره خواص لیمو ترش آمده است. اما ما امروز از یک خاصیت خاص لیمو ترش صحبت می کنیم که کمتر کسی از آن می داند! خاصیتی که می تواند یک داروی معجزه گر باشد برای کسانی که به دلیل روزه داری دچار دردهای مختلف بدن به خصوص سردرد می شوند.
با میانگین ۱۵ ساعت گرسنگی، سردرد شدید به مدت ۱ هفته تا ۱۰ روز، به ویژه در طول روند سازگاری بدن با روزه داری در تمام طول ماه مبارک رمضان، قابل مشاهده است.

به دلیل کم آبی، مشکلات سلامتی مانند میگرن، زندگی اجتماعی را محدود می کند. در این مرحله روزه داران به مسکن های درد جایگزین متوسل می شوند که ضرری به روزه نمی زند و آن را باطل نمی کند. لیمو یکی از این مسکن های طبیعی است. شما با استفاده از لیمو و به روش طبیعی و بدون افطار از شر سردرد خلاص می شوید.
نحوه استفاده از لیمو که میوه ای بی نظیر با ویتامین C بالا و خواص آروماتراپی است برای تسکین درد در این مطلب توضیح داده می شود.

تاثیر مالیدن لیمو بر روی گردن

آب لیمو می تواند سردردهای ناشی از کم آبی بدن را تسکین دهد. آب لیمو علاوه بر مبارزه با سردرد، به هضم غذا کمک می کند. اما مصرف آب لیمو در حالت ناشتا امکان پذیر نیست. با این حال، لیمو می تواند در تسکین سردرد به کمک شما بیاید.
به لطف خواص آروماتراپی، لیمو برای استفاده خارجی نیز برای سردرد مفید است. یک تکه لیمو را در دست خود بمالید تا خمیر شود و آن را روی صورت و پیشانی خود بمالید. در مدت کوتاهی هم احساس تسکین درد پیدا می کنید.

همچنین ببینید

۱۰ توصیه برای درمان نفخ و دل‌درد در ماه رمضان

نفخ یکی از مشکلات شایع گوارشی است که بسیاری از افراد آن را تجربه می‌کنند؛ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.