حرم مطهر رضوی؛ میزبان هفت نوبت ترتیل‌خوانی رمضانیه

رئیس اداره علوم قرآنی آستان مقدس رضوی از اجرای روزانه هفت برنامه ترتیل‌خوانی قرآن کریم ویژه ایام ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی خبر داد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی شجاع، رئیس اداره علوم قرآنی آستان مقدس رضوی با اعلام این خبر گفت: به‌منظور بهره‌مندی زائران و مجاوران بارگاه قدسی رضوی از فیض تلاوت قرآن کریم در ماه پر خیر و برکت رمضان این اداره اقدام به برگزاری هفت محفل قرآنی در ساعات مختلف شبانه‌روز در این بارگاه مقدس و نورانی کرده تا زائران این بارگاه قدسی هر زمانی که اراده کنند بتوانند در این جلسات نورانی شرکت کنند.
وی تصریح کرد: نخستین محفل قرآنی روزانه حرم رضوی همه روزه نیم ساعت بعد از اذان صبح به افق مشهد در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی و جلسه دوم ترتیل‌خوانی از ساعت ۱۱ تا ۱۲ در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
شجاع افزود: محفل ترتیل‌خوانی سوم بارگاه منور علی‌ بن‌ موسی‌الرضا(ع) همه روزه از ساعت ۱۸ تا ۱۹ در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد پذیرای زائران و مجاوران حرم رضوی خواهد بود.
وی همچنین به برگزاری محفل ترتیل‌خوانی ویژه بانوان زائر و مجاور اشاره کرد و گفت: رواق مبارکه حضرت زهرا(س) نیز همه روزه از ساعت ۹:۴۵ تا ۱۲:۱۵ میزبان محفل ترتیل‌خوانی بانوان خواهد بود و این مراسم در روزهای جمعه همین ساعت در دارالقرآن‌الکریم حرم رضوی برگزار می‌شود.
رئیس اداره علوم قرآنی آستان مقدس رضوی اظهار کرد: ترتیل‌خوانی و جزء‌خوانی کلام‌الله مجید از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح در رواق دارالمرحمه و از ساعت ۱۸ تا ۱۹ در رواق غدیر از دیگر برنامه‌های قرآنی حرم رضوی در ایام ماه پر خیر و برکت رمضان است.
وی در ادامه افزود: محفل قرآنی «مهمانی خدا» ویژه نوجوانان زائر و مجاور بارگاه قدسی رضوی نیز همه روزه از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۱۵ در دارالقرآن الکریم حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
شجاع با بیان اینکه مشهدالرضا(ع) مهد قاریان و حافظان قرآن کریم است، اظهار کرد: جلسات ترتیل‌خوانی حرم مطهر رضوی با حضور قاریان و حافظان برجسته و بین‌المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *