دستورات سازمان لیگ فوتبال به باشگاه‌ها درباره ماه مبارک رمضان

رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران در نامه‌ای به باشگاه‌های فوتبال کشور فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن را تبریک گفت و از باشگاه‌ها خواست که ماه رحمت الهی را تکریم و تعظیم کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، حیدر بهاروند، رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمامی مسلمانان تبریک گفت و با ارسال نامه‌ای به تمامی باشگاه‌های فوتبال ایران خواستار تعظیم و تکریم این ماه مبارک شد.

متن نامه به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِیَ أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و با احترام و آرزوی توفیق و سلامتی فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن و برکات الهی ماه رحمت، بندگی، طاعت و عبادت پروردگار و بهار قرآن و توجه به همنوعان و فقرا و محرومان و استشمام عطر بندگی خداوند سبحان بر مشام جان‌های آزاد و نمازگزار روزه‌دار و بر همه بندگان خداوند سبحان گرامی باد. ضمن تبریک مجدد از باب تعظیم شعائر الهی به جهت بهره‌گیری هرچه بهتر از ایام پر فیض و فضیلت ساعات و روزها و شب‌های ضیافت الهی خواهشمند است مقرر فرمائید نسبت به موارد ذیل هماهنگی و اقدام لازم انجام گردد:

۱- نسبت به تشکیل ستاد بزرگداشت رمضان، به منظور تکریم و تعظیم ایام رمضان با مسئولیت مدیرعامل باشگاه و دبیری واحد فرهنگی آن باشگاه در راستای پیگیری برنامه‌ها و فعالیت‌ها اقدام گردد.
۲- در صورت حضور اشخاص و کارکنان نسبت به برنامه‌ریزی جهت اقامه نماز جماعت در محل باشگاه و با حضور پرسنل محترم اقدام گردد.
۳- نسبت به برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی ویژه بازیکنان، مربیان، کادر فنی و سرپرستی و پزشکی تیم‌های فوتبال با حضور مربیان (امور دینی و اخلاقی) اقدام شود.
۴- عیادت از جانبازان عزیز و ارجمند، سرکشی از آسایشگاه‌های سالمندان و معلولان و دستگیری از نیازمندان در اولویت فعالیت‌های اجتماعی آن باشگاه قرار بگیرد.
۵- نسبت به تهیه بسته‌های فرهنگی با متن و محتوای تقویت روحیه اخلاقی و توازن رفتارهای اجتماعی و هدیه فرهنگی ویژه رمضان و قرآن اقدام شایسته معمول گردد.
۶- حفظ شئونات واجب الهی روزه واجب ماه مبارک رمضان به عنوان یک فریضه دینی و رویداد اجتماعی و وظیفه دینی فردی و گروهی و وظیفه اخلاقی اشخاص، حائز اهمیت والایی بوده و به جهت تکریم و تعظیم شعائر الهی اعلام می‌شود:
الف) به جهت انجام وظیفه و مساعدت به افراد روزه‌دار در طول روزهای ماه مبارک رمضان در صورت ضرورت تمرینات متصل به وقت افطار ختم شود (مسئولیت مستقیم این بخش متوجه مدیرعامل محترم و سرمربی تیم‌ها و مدیر تیم خواهد بود.)
ب) تحت هر شرایطی از تجاهر و تظاهر به روزه خواری در محیط باشگاه و تمرین و اردو، اجتناب شده و حرمت و عظمت و ضرورت حفظ شئونات ایام رمضان برای بازیکنان و مربیان غیر مسلمان نیز تبیین و توضیح داده شده و توجیه گردند.
مزید امتنان است جلسه توجیهی با حضور مدیرعامل محترم، مسئول گروه فوتبال باشگاه، مربیان، بازیکنان، گروه پزشکی و سرپرستی و تیم‌های فوتبال و معاون فرهنگی و روحانی محترم باشگاه برگزار و گزارش اقدام به سازمان لیگ (واحد فرهنگی) اعلام شود.

همچنین ببینید

وقت وداع با ماه مبارک رمضان فرا رسید

ماه رمضان، ماه نزول قرآن و ماه میهمانی خداوند منان به پایان رسید و باری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.