آیین شکرگزاری رمضان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س)، جواد جهانگیر‌زاده گفت: آیین شکرگزاری ماه مبارک رمضان روز شنبه سوم تیر مصادف با ۲۹ ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۹ در شبستان حضرت نجمه خاتون سلام‌الله علیها برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد آیین‌های فاطمی آستان مقدس افزود: در ماه مبارک رمضان فعالیت‌های بسیار خوبی برای مجاورین و زائرین انجام شده است که در بخش فرهنگی برنامه ترتیل‌خوانی عمومی، بانوان و نوجوانان از ابتدای ماه رمضان تا پایان این ماه مبارک در شبستان‌های نجمه خاتون و امام خمینی(ره) از جمله این برنامه‌های فرهنگی بوده است.

وی اظهار داشت: برنامه سحرگاهی حرم مطهر، قرائت دعای سحر و برنامه افطاری حرم بانوی کرامت که روزانه بیش از ۱۱ هزار نفر مهمان سفره حضرت بوده‌اند و ۳ هزار و ۵۰۰ نفر نیز از زائرین و مجاورین در مهمان‌سرای حضرتی حضور داشته‌اند از برنامه‌هایی روزانه حرم بانوی کرامت بوده است.

جهانگیر‌زاده در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان در مجموع بیش از ۴۰۰ هزار نفر مهمان سفره حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها بوده‌اند و در ۲۹ ماه مبارک رمضان آیین شکرگزاری و اختتامیه برنامه‌های این ماه عزیز برگزار خواهد شد.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از خادمان رسمی و افتخاری در بخش خدمات، بسته‌بندی، انتظامات و بخش فرهنگی، اساتید قرآنی، فرهیختگان ترتیل‌خوانی و دستگاه‌های اجرایی مختلفی در برگزاری مراسمات ماه مبارک رمضان همکاری داشتند.

وی در ادامه اظهار داشت: در شب‌های قدر، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلفی از قبیل شهرداری، استانداری، کمیسیون امنیتی استان، آتش نشانی، هلال احمر، نیروی انتظامی، اورژانس، اتوبوسرانی، پلیس راهور و…با آستان مقدس در راستای برگزاری هر چه با شکوه‌تر مراسمات همکاری خوبی داشتند که جای تقدیر و تشکر را دارد.

جهانگیرزاده در پایان افزود: آیین شکر‌گزاری با قرائت قرآن کریم آغاز و در ادامه، قرائت ابتهال انجام می‌شود و همچنین گزارش اجمالی از فعالیت‌ها و گزارش تصویری از برنامه‌های ماه مبارک داده خواهد شد و سخنرانی تولیت آستان مقدس و ضیافت افطاری پایان بخش مراسم آیین شکرگزاری خواهد بود.

همچنین ببینید

۱۴ کشور اسلامی دوشنبه را عید سعید فطر اعلام کردند

کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، کویت، دیوان اوقاف سنی عراق، کویت، قطر، لیبی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.