دانشگاههای تهران میزبان مردم در شب‌های احیا

دانشگاههای “تهران”، “علم و صنعت”، “امیرکبیر” و “تربیت مدرس” در شب‌های نوزدهم، بیست یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان امسال میزبان دانشگاهیان و عموم مردم برای برگزاری مراسم شب‌های قدر هستند.
مراسم شب احیا در دانشگاه “تهران” در هر یک از سه شب‌ از ساعت ۲۲ با برگزاری نماز قضا به صورت جماعت به امامت حجت  الاسلام قاضوی آغاز شده و با تلاوت قرآن و دعای جوشن کبیر با قرائت حاج مصطفی سماواتی و سخنرانی حجت الاسلام قرائتی و با قرآن به سر گرفتن به پایان میرسد. دانشگاه تهران معمولا هر ساله در این شبها شاهد حضور ۲۰ تا ۲۵ هزار نفر شرکت کننده است که این شرکت کنندگان در مسجد دانشگاه و خیابان های اطراف حضور به هم می‌رسانند.
همچنین مسجد دانشگاه تهران برنامه هایی برای کودکان سه تا ۱۲ سال حاضر در مراسم در نظر گرفته است که به فراخور مناسبت آن روز ، مسائل دینی و ادعیه و…. را با زبان کودکانه ، اجرای نمایشها و انجام بازی های مختلف به آنها آموزش می‌دهد. برای دانشجویان خوابگاهی و علوم پزشکی شرکت کننده نیز وسایل ایاب ذهاب در نظر گرفته شده است.

مراسم شب های قدر در مسجد دانشگاه علم و صنعت نیز با تلاوت زیارت عاشورا و دعای جوشن کبیر ، مراسم قرآن به سر گرفتن و سخنرانی حجت الاسلام بلندی، حجت الاسلام ابراهیم نژاد و حجت الاسلام کریمی و مداحی برگزار می‌شود. شرکت در این مراسم که در مسجد دانشگاه برگزار می‌شود،  برای عموم آزاد است و پیشبینی می‌شود بنا بر روال سالهای گذشته حدود ۳۰۰۰ نفر در این مراسم شرکت کنند.

دانشگاه امیرکبیر امسال و در شب های احیا میزبان سخنرانی حجت الاسلام گمار و مداحی مداحان اهل بیت (ع)  است. این مراسم از ساعت ۲۲:۳۰ آغاز و در ساعت ۲:۴۵  پایان می یابد. شرکت در این مراسم برای دانشجویان آزاد بوده و برای عموم مردم در روزهای آتی مشخص می‌شود.

مراسم شب های قدر در دانشگاه تربیت مدرس نیز از ساعت ۲۲:۳۰ در مسجد این دانشگاه با تلاوت قرآن توسط امین پویا، قاری بین المللی، آغاز می شود و با قرائت دعای جوشن کبیر و سخنرانی حجت الاسلام فلاح رفیع رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس و مناجات و روضه ادامه می یابد و سپس با اجرای مراسم قرآن به سر گرفتن به پایان می رسد. شرکت در این مراسم برای دانشجویان، اساتید، کارمندان دانشگاه و عموم مردم آزاد است.

همچنین ببینید

اعمال شب قدر/ذکر معروف شب قدر چیست؟

شب قدر اعمال ویژه ای دارد که لازم است از آنها مطلع بود؛ چرا که …

۲ نظر

  1. سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

  2. صندوق مکانیزه فروشگاهی

    وای خیلی خوبه ساییتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.