افزایش دستفروشی و دوره‎گردی غیرمجاز موادغذایی در رمضان

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: متاسفانه در ماه رمضان افرادی به صورت دوره‌گردی و دستفروشی اقدام به عرضه موادغذایی، زولبیا و بامیه یا آش و حلیم غیرمجاز می کنند که همه آنها غیر قانونی و خطرناک است.
محسن فرهادی گفت: وزارت بهداشت برای جلوگیری از ارائه مواد غذایی مضر در ماه رمضان بخشنامه تشدید بازرسی های بهداشتی را قبل از آغاز ماه رمضان به همه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: در این بخشنامه تشدید نظارت بر اغذیه فروشی ها که شامل مراکز دارای مجوز و مراکز غیر مجاز، دستفروشی‌ها است همچنین تغییر ساعات بازرسی از ساعات ظهر به ساعات افطار تا سحر نیز اعلام شده است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بنابراین بازرسی بر مراکز عرضه آش،حلیم، رستوران ها، مراکز تفریحی و آبی، شیرینی فروشی ها و قنادی ها و مراکز تهیه و توزیع زولبیا و بامیه و شیرینی فروشی ها است.

فرهادی افزود: در این بازرسی ها کنترل کیفی مواد غذایی عرضه شده از نظر نوع مواد اولیه ای که استفاده می شود و وضعیت محل ارائه و نحوه نگهداری آنها خواهد بود چراکه متاسفانه در این ماه تعداد زیادی دستفروش یا سایر اماکنی که در طول سال فعالیتهای دیگری داشته‌اند با اجاره کردن یک محل یا به صورت دوره گردی و دستفروشی به عرضه مواد غذایی و زولبیا و بامیه یا آش و حلیم اقدام می کنند که همه آنها غیر قانونی است.

فرهادی با تاکید بر خرید مردم از اماکنی که طی سال فعالیت قانونی و مجوزدار گفت: در گزارش های رسیده اماکن بدون مجوزی وجود دارند که اقدام به تهیه و توزیع زولبیا، بامیه و آش و حلیم، به صورت زیرزمینی و با استفاده از مواد غذایی بی‌کیفیت و غیر بهداشتی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین در برخی از این اماکن عناوین فریبنده غذای خانگی یا سنتی و با قیمتی ارزان استفاده می شود که همه این فعالیت‌ها غیرقانونی و خطرناک است.

فرهادی افزود: مردم نباید از این مراکز خرید کنند و در صورت مشاهده چنین تخلفاتی با شماره ۱۹۰ یا ۱۴۹۰ تماس بگیرند.

همچنین ببینید

چگونه در روز‌های پایانی ماه رمضان پرانرژی باشیم؟

روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بسیار ویژه است زیرا مسلمانان سراسر جهان مراسم شب‌های قدر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.