معرفی غذای تقویت‌کننده فکر و جسم/ تدابیر رفع یبوست در ماه رمضان

 یک متخصص طب سنتی غذای مقوی برای فکر و جسم و همچنین تدابیر رفع یبوست در ماه رمضان را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم, مهدی میرکریمی درباره غذاهای مفید در وعده سحر اظهار داشت: یک‌سری از غذاها را می‌توان با ترفندهایی دیرهضم کرد که فرد ساعت‌های بیشتری در روزه‌داری احساس سیری کند.

به‌گفته وی مواد غذایی مانند تخم‌مرغ در وعده سحر به افزایش توان ذهنی در ماه رمضان کمک می‌کند، مثلاً برخی افراد نیمرو یا خاگینه با آرد در وعده سحر می‌خورند که بسیار انرژی‌زا بوده و فرد را در برابر گرسنگی محافظت می‌کند.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه تخم‌مرغ از دیدگاه طب سنتی خیلی خوب است ولی همیشه نباید از آن استفاده کرد، گفت: تخم‌مرغ عسلی و نیمرو برای استفاده بسیار بهتر و انرژی‌زاتر است. همچنین می‌توانند خاگینه با آرد و کمی شیره انگور تهیه کنند, آرد و شیره انگوری که به خاگینه اضافه می‌شود بسیار به بدن انرژی می‌رساند.

میرکریمی افزود: خاگینه برای افرادی که فعالیت ذهنی شدید دارند بسیار مناسب است, زیرا در ساعات ابتدایی روز کارهایی که به تمرکز بیشتر نیاز دارد افراد بیشتر انجام می‌دهند. همچنین باید بدانیم که کارکرد ذهن در طول روزه‌داری زیاد تغییر نمی‌کند ولی تمرکز دستخوش تغییر می‌شود، بنابراین تا قبل ظهر افراد کارهایی را که احتیاج به تمرکز بیشتر است انجام دهند.

وی ادامه داد: ارده و کنجد برای کسانی که فعالیت ذهنی زیاد دارند, مناسب خواهد بود. همچنین انجیر خشک در تمام فصول سال در دسترس است و کمی نرم باشد خوب است.

تدابیر رفع یبوست در ماه رمضان

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: در این رابطه انجیر می‌تواند به‌صورت خیس‌خورده مصرف شود. و به کسانی که در ماه رمضان یبوست پیدا می‌کنند توصیه می‌شود ۵ تا ۶ آلو با انجیر (انجیر ــ طبع گرم و آلو ــ طبع سرد), همراه با هم ۴ دقیقه جوشانیده و تا صبح خیس بخورد و در وعده سحر استفاده کنند, زیرا هم حرارت را پایین می‌آورد و هم به اجابت مزاج کمک می‌کند.

همچنین ببینید

توصیه‌های تغذیه‌ای ضدکرونایی برای وعده‌های “سحر” و افطار”

امسال دومین سالی است که ماه مبارک رمضان با پاندمی کرونا همراه است و بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.