نخوردن سحری دلیل بروز سردرد در ماه رمضان/ آب یخ نخورید

یک متخصص تغذیه گفت: در ماه رمضان تنوع غذایی را در رژیم خود رعایت کنید و تا می‌توانید میوه بخورید و از خوردن غذاهای چرب و آب یخ در این ماه اجتناب کنید.
با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم دکتر شهرام خزایی، متخصص تغذیه به تشریح چند نکته درباره تغذیه صحیح در این ماه پرداخت.

وی افزود: از آنجایی که در ماه مبارک رمضان در سیستم تغذیه بدن تغییراتی صورت می‌گیرد و خیلی‌ها بعد از گرفتن روزه دچار سردردهایی می‌شوند که بسیار هم آزار دهنده است پس باید از یک تغذیه سالم برخوردار باشند تا بتوانید ماه مبارک رمضان را در سلامت کامل پشت سر بگذارید.

خزایی، تصریح کرد: نخوردن سحری می‌تواند یکی از دلایل مهم سر درد باشد؛ کسانی که دچار سردرد می‌شوند حتما سحری بخورند و سعی کنند در هنگام اذان مغرب با آب ولرم روزه خود را افطار کنند و با فاصله شام بخورند؛ این روش می تواند در بهبود سریع سر درد آنها کمک کند.

این متخصص تغذیه با بیان این مطلب که کسانی که دچار سردرد می شوند ممکن است که دچار کم خونی باشند، اظهار داشت: بهترین روش برای درمان این نوع سردردها این است که از مخلوط آب جوش، عسل و آبلیمو استفاده کنند و روزی دوبار، یکبار قبل از خواب و یکبار بعد از خوردن سحری استفاده کنند.

وی ادامه داد: در ماه رمضان مصرف مایعات بسیار دارای اهمیت است چرا که اگر به درستی رعایت نشود ممکن است به کلیه‌ها آسیب وارد شود و توصیه می‌شود فاصله بین افطار تا سحر را آب بنوشید؛ البته به مقدار کافی چرا که همانطور که مقدار کم نوشیدن آب مضر است مقدار زیاد آن هم ضرر دارد.

خزایی، تصریح کرد: روزه داران سعی کنند از غذاهای فیبر دار و مغزی مانند سبزیجات و حبوبات استفاده کنند که در حینی که احساس سیری دارند ویتامین‌ها و پروتئین‌های بدنشان نیز تامین شود.

این متخصص تغذیه در پایان گفت: تنوع غذایی را در رژیم خود رعایت کنید و تا می‌توانید میوه بخورید و از خوردن غذاهای پر چرب و آب یخ در این ماه اجتناب کنید.

همچنین ببینید

چگونه در روز‌های پایانی ماه رمضان پرانرژی باشیم؟

روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بسیار ویژه است زیرا مسلمانان سراسر جهان مراسم شب‌های قدر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.