حدیث روز
امام صادق (ع) می فرماید : هر كس در ماه رمضان صدقه اى بدهد ، خداوندْ هفتاد نوع بلا را از او بر مى گرداند. ثواب الأعمال : ص ١٧١ ح ١٩

شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3753 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 142×
صفحه اصلی » گروه » دسته‌بندی نشده
پخش «حالا خورشید» رضا رشیدپور در ایام رمضان
 • ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت: 4:54
 • شناسه : 4724
  بازدید 11
  1

  در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های گروه‌های مختلف شبکه سه سیما اعلام شد. گروه‌های معارف  و  اجتماعی   شبکه سه سیما به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های خود را به شرح زیر اعلام کرده‌اند: «ماه عسل» کاری  از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی  و اجرای  احسان علیخانی […]

  پ
  پ

  در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های گروه‌های مختلف شبکه سه سیما اعلام شد.
  گروه‌های معارف  و  اجتماعی   شبکه سه سیما به مناسبت نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های خود را به شرح زیر اعلام کرده‌اند:

  «ماه عسل» کاری  از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی  و اجرای  احسان علیخانی است که  در ۳۰ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای  ویژه  افطار  به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه  خواهد شد. این ویژه برنامه گفتگو محور است که  با موضوع   بخشش، در فضایی لطیف، انسانیت را  در پرتو پیامهای دینی –اخلاقی برای مخاطبین ارائه می‌نماید. میهمانان این برنامه، از افرادی انتخاب شده‌اند که از لحاظ اجتماعی، فرهنگی، علمی و… در شرایط خاص قرار  دارند. این برنامه  ازدو شنبه ۱۷ خرداد، هر شب ساعت ۱۹:۰۰ روی آنتن شبکه قرار می‌گیرد.

  برنامه‌ای  مستند  با عنوان  «دوباره زندگی» (فصل ۲)  که  نگاهی نو و تازه به مقوله مرگ دارد. دراین برنامه با انسان‌های گوناگون از ادیان مختلف، در فضاهای متفاوت  و در کشورهای آسیایی و اروپایی  پیرامون دیدگاهشان در رابطه با مقوله مرگ گفتگو  شده است. این برنامه در ۲۶ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای کاری از گروه فرهنگ و معارف شبکه سه سیماست. این برنامه هرشب ساعت ۱۸:۲۰ روی آنتن شبکه سه قرار می‌گیرد.

  «سمت خدا» کاری از گروه فرهنگ و  معارف اسلامی شبکه سه سیما به تهیه کنندگی سیدعبدالمجید رکنی  است که در ماه مبارک رمضان با اجرای نجم الدین شریعتی و با حضور  کارشناسانی چون حجج اسلام عابدینی، رنجبر، فرحزاد، حسینی قمی و دکتر رفیعی به ترتیب به  موضوعاتی چون سیره تربیتی انبیا در قرآن،  شرح زیارت جامعه، وصییت های پیامبر اکرم و امیر المومنین  و همچنین سیره تربیتی امیر المومنین در نهج البلاغه  و بررسی ابعاد مختلف مسئله امامت با محوریت قرآن کریم خواهند پرداخت. این برنامه هر روز به جز پنجشنبه و جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰  به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه خواهد شد.

  «سحر گاهان حرم»، ویژه برنامه سحرگاهی  است از حرم مطهر حضرت معصومه (س)  با همکاری و تولید مرکز سیمای نور –قم به همراه سخنرانی حجج اسلام دکتر رفیعی، حسینی قمی  و….

  گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما همزمان با برپایی نمایشگاه قران کریم در مصلی تهران ۳۰ برنامه ۲۰ دقیقه‌ای را به تهیه کنندگی حسن  محمدیان مفرد با اجرای بهزاد احمدی و خانم قانعی  روی آنتن می‌برد.

  ترتیل خوانی قرآن کریم نیز به تهیه کنندگی سید مصعب لواسانی در ۳۰ برنامه ۹۰ دقیقه‌ای به صورت زنده و از ساعت ۱۴:۴۵   با حضور حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسمی به عنوان کارشناس از این شبکه پخش می‌شود. این برنامه جزخوانی دسته جمعی قرآن مجید را از حرم حضرت معصومه (س) پوشش می‌دهد.

  «سفره‌های آسمانی» در ۱۵ قسمت ۱۵  دقیقه‌ای مجموعه مستندی به تهیه کنندگی رهبر قنبری است که در خصوص غذاهای آئینی است که میان اقوام ایرانی مرسوم می‌باشد. ضمناً در این مجموعه به شیوه‌های تهیه این گونه غذاها می‌پردازد. پوشش، گویش، آداب، رسوم، کار و جغرافیای اقوام ایرانی نیز مد نظر می‌باشد. این برنامه ازسه شنبه ۱۸ خرداد  ، هرروز  ساعت ۱۴:۳۰  روانه آنتن شبکه سه می‌شود.

  ویژه برنامه شب‌های قدر به تهیه کنندگی محمدرضا ماندگاران  در ۳ قسمت ۷۰ دقیقه‌ای به صورت زنده و با حضور حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین انصاریان از حسینیه همدانی‌ها و مهدیه تهران، قرائت دعای جوشن کبیر و بجا آوردن مراسم احیا برای شبهای نوزدهم، بیست یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان، شب‌های قدر از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه پوشش می‌دهد.

  پخش سخنرانی‌های مذهبی حجج اسلام حسینی قمی، سیدمهدی میرباقری، سیدحمید میرباقری، صدیقی و فاطمی نیا  در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی هادی آشتیانی هر روز ۴:۳۰  بامداد  روی آنتن می‌رود.

  «زلال احکام» ویژه ماه مبارک رمضان در ۴۰ قسمت ۱۱ دقیقه‌ای کاری از گروه  فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما  به تهیه کنندگی محمدرضا عطارد است. این برنامه با حضور حجت الاسلام والمسلمین فلاح زاده به سؤالات مردم و مخاطبان که از طرق  مختلف (پیامک، تلفن، پست الکترونیکی و نامه) به برنامه رسیده است، پاسخ می‌دهد. این برنامه از شنبه ۸ خرداد تا پایان ماه مبارک رمضان قبل از اذان ظهر روانه آنتن شبکه سه خواهد شد.

  برنامه «سمت خدا» در سحرهای ماه مبارک رمضان در ۳۰  قسمت ۱۵ دقیقه‌ای، ویژه برنامه‌ای را با حضور حجت الاسلام فرحزاد و اجرای نجم الدین شریعتی پخش خواهد کرد. این برنامه به شرح فرازهایی از  دعای ابوحمزه ثمالی  می‌پردازد

  برنامه‌های روتین شبکه سه نیز مثل «حالا خورشید» و «مردم چی میگن» با فضای خاص ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.

  «طلیعه» در ۵ قسمت ۷۰ دقیقه‌ای کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی به تهیه کنندگی مجید خواجه نژاد است که این برنامه به چگونگی حضور مطلوب در ماه مبارک رمضان می‌پردازد. این برنامه با حضور حجه الاسلام امیر انصاریان به موضوعاتی چون عظمت ماه شعبان و وظایف مؤمنین در این ماه، جوان و معنویت،  آثار و برکات رمضان در زندگی امروز  و کیفیت بهره بردن از معنویت ماه خدا  می‌پردازد. حضور هنرمندان، گروه‌های تواشیح  و شاعران آیینی (صابر خراسانی و سید حمید برقعی) و همچنین آداب و رسوم استانهای کشور در این ماه  از بخش‌های دیگر این  برنامه می‌باشد.

  باز پخش  مجموعه‌های “پنجمین خورشید” و “زیر زمین” از شبکه سه

  مجموعه‌های  تلویزیونی «زیرزمین» و «پنجمین خورشید» به کارگردانی علیرضا افخمی از سه شنبه ۱۸ خرداد هر روز به ترتیب ساعات ۱۱:۰۰ و ۱۶:۰۰  از شبکه سه سیما باز پخش می‌شوند.

  «زیر زمین» در ۳۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای  به تهیه کنندگی بهروز مفید محصول گروه فیلم و سریال شبکه سه  است که علیرضا بذرافشان نگارش آن را بر عهده داشته  است و دررمضان ۸۵ از این شبکه به پخش رسید.

  در خلاصه داستان این سریال آمده است: داستان مفرح و شاد اما پرتعلیق و کنش سه دوست است که طی یک برنامه ریزی کاملاً حرفه‌ای موفق به کلاهبرداری کلان ازیک میلیاردر می‌شوند، ولی در ادامه مسیر قصه به شکلی که آنها پیش بینی کرده بودند پیش نمی‌رود و ماجراهای پیش بینی  نشده‌ای برای آنها و خانواده‌هایشان رقم می‌خورد، آنها در رویارویی با موقعیت‌های پیش آمده ودر شرایط مختلف هر یک نماینده یکی از صفات خوب، بد و زشت هستند.

  فتحعلی اویسی، ابوالفضل پورعرب، بهاره رهنما، مهتاج نجومی، سروش صحت، رضا توکلی، مرجانه گلچین و …  بازیگرانی هستند که در این مجموعه بازی کردند.

  «پنجمین خورشید» به تهیه کنندگی داود هاشمی در ۲۶ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای  در سال ۱۳۸۸ تولید و در  ماه رمضان همان سال از این شبکه به  پخش رسید. نگارش این مجموعه برعهده علیرضا افخمی و سجاد ابوالحسنی بوده  است.

  در خلاصه داستان این مجموعه  با بازی حمید گودرزی، پندار اکبری، مهدی سلوکی، مهوش صبرکن و  مریم کاویانی  آمده است: سال ۱۳۶۴ در کوران موشک باران تهران، محسن و همایون دوستانی صمیمی هستند که وضعیت بدمالی خانواده‌هایشان آنها را به ستوه آورده است. از طرفی مردی متمول بنام انوش خواستگار خواهر محسن است که اختلاف سنی زیادی با مریم خواهر محسن دارد. محسن بشدت مخالف این ازدواج می‌باشد. محسن و همایون برای فرار از این وضعیت به راهی غیر مرسوم رو می‌آورند ودرگیر اتفاقات عجیبی می‌شوند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.