نیروی انتظامی - ماه رمضان
نیروی انتظامی - ماه رمضان

کاهش سرقت در ۱۵ روز اول ماه مبارک رمضان

رئیس پلیس آگاهی ناجا از کاهش میزان سرقت خودرو، منزل، لوازم داخل خودرو و کیف قاپی در ۱۵ روز اول ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش مهر، سردار محمدرضا مقیمی با اعلام کاهش میزان وقوع سرقت در ۱۵ روز نخست ماه مبارک رمضان گفت: در مجموع سرقت ها در این مدت هشت درصد کاهش داشته است و ۴۳ درصد افزایش کشفیات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد بوده ایم.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه در بحث سرقت از منازل شاهد کاهش وقوع بوده ایم گفت: شاید یکی از دلایل این کاهش علاوه بر حضور خوب و به موقع پلیس حضور مردم در ساعت های اولیه شب در داخل منازل است.

مقیمی با اعلام اینکه بیشتر سرقت های منازل در ساعت های اولیه شب که معروف به سرشب است اتفاق می افتد گفت: برای کاهش میزان وقوع سرقت از منازل به همکاری رسانه ها در زمینه آگاه سازی و همکاری مردم احتیاج داریم. از این رو به شهروندان توصیه می کنیم در شب های قدر از خالی کردن منزل خود به شدت جلوگیری کنند و یا در هنگام ترک خانه خود اقدامات ایمنی لازم را برای جلوگیری از حضور سارقان به کار بندند.

وی با اعلام آمار میزان جرایم در ۱۵ روز اخیر گفت: در بحث سرقت منزل نزدیک به ۷.۵ تا ۸ درصد توانسته ایم از وقوع سرقت جلوگیری کنیم و شاهد افزایش ۴۶ درصدی کشفیات در این زمینه باشیم.

مقیمی گفت: در بحث سرقت خودرو نیز شاهد کاهش ۱۳ درصدی وقوع بوده ایم همچنین در بحث کیف قاپی نیز شاهد کاهش هفت درصدی وقوع این جرم در سطح کشور بوده ایم.

وی گفت: جدا از بحث فنی و پلیسی برای مبارزه با سرقت و پیشگیری از آن بالا بردن سطح آگاهی شهروندان و آشنایی آنان با شگردهای جدید سارقان نیز می تواند به عنوان یک راهکار اصولی در کاهش میزان جرایم خرد نقش داشته باشد.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *