میوه در رمضان
میوه در رمضان

احساس سبکی و سرخوشی طبیعی با رعایت آداب تغذیه در ماه رمضان

یک مدرس طب سنتی با اشاره احساس سبکی و سرخوشی طبیعی با رعایت آداب تغذیه در ماه رمضان گفت: اگر شخصی بعد از ماه مبارک بدنش سنگین‌تر شد یا احساس سبکی نکرد این شخص یقیناً تدابیر ماه مبارک را به صورت کامل مطابق با بدنش رعایت نکرده است.
یوسف اصغری محقق و مدرس طب سنتی درباره ماه رمضان اظهار داشت: به طور یقین می‌توان گفت اگر شخص سالمی (بدون بیماری) در ماه مبارک به خاطر روزه داری دچار بیماری و اختلالات بدنی شود آن شخص تدابیر مختص به ماه مبارک را نمی‌دانسته و خودش بدنش را دچار اختلال کرده است.

به گفته وی ماه مبارک مطابق با نص روایات اسلامی باید سلامت اشخاص را تامین کند و سیستم‌های داخلی بدن در طی روز به موادی که در اعماق بدن رسوب کرده است و در طی چند ماه به خاطر پُرخوری و سایر علل در بدن تجمع کرده مورد استفاده قرار نگرفته است را مورد توجه قرار می‌دهد و آن را از بین می‌برد.

زکات بدن‌ها روزه داری است

این محقق و مدرس طب سنتی بیان داشت: در این باره می‌توان به روایتی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد که ایشان فرموند: لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ زَکَاهٌ وَ زَکَاهُ الْأَبْدَانِ الصِّیَام‏ برای هر چیزی زکاتی است و زکات بدن‌ها روزه داری است.

اصغری افزود: واقعاً بر اثر روزه داری که خودش در اصطلاح طب سنتی ایران یک منضج (پزنده) به تمام معناست برای آماده سازی و دفع سموم و مواد زائد بدن، مواد اضافه بدن در صورت رعایت تدابیر مربوطه از تن دفع می‌شوند.

احساس سبک‌تر شدن و سرخوشی طبیعی با رعایت آداب تغذیه در ماه رمضان

وی ادامه داد: به این دلیل است که در عید فطر و بعد از ماه مبارک افرادی که قبل از ماه مبارک احساس سنگینی داشتند با مراعات تغذیه و تدابیر ماه مبارک، احساس سبک‌تر شدن و سرخوشی طبیعی به آنها دست می‌دهد.

این محقق و مدرس طب سنتی خاطرنشان کرد: لذا اگر شخصی بعد از ماه مبارک بدنش سنگین‌تر شد یا احساس سبکی نکرد این شخص یقیناً تدابیر ماه مبارک را به صورت کامل مطابق با بدنش رعایت نکرده است و باید برای سال آینده با آمادگی بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر تدابیر ماه مبارک را مراعات کند.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *