توزیع غذای تبرکی میان روزه داران در ماه رمضان

محمد جواد جهانگیرزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از روزهای نخست سال ستاد آیین‌های فاطمی تشکیل شده است، اظهار کرد: این ستاد به منظور نظام‌دهی و ایجاد انسجام و افزایش توانمندی مدیریت‌ها و معاونت‌های آستان مقدس حضرت معصومه (س) تشکیل شده است.

وی افزود: از جمله اهداف ستاد آیین‌های فاطمی می‌توان به خلاقیت به منظور ارتقای خدمت، تکریم زائرین، افزایش انگیزه و جلب مشارکت زائران در اجرای بهینه مراسم، ایجاد تعامل و موثر سازنده با نهادها و مراکز خارج از استان اشاره کرد.

معاون اجرایی حرم مطهر حضرت معصومه (س) با اشاره به اینکه ستاد آیین‌های فاطمی از چهار کمیته تشکیل شده است، گفت: این کمیته‌ها متشکل از کمیته فرهنگی، پشتیبانی، اطلاع‌رسانی و نظارت و ارزیابی است که در راستای بهره‌مندی از خرد جمعی تشکیل شده است.

جهانگیرزاده تصریح کرد: با توجه به مصوبه شورای عالی امنیت ملی، طرح جامع امنیتی حرم مطهر حضرت معصومه (س) نیز مانند دیگر اماکن زیارتی فعالیت خود را آغاز کرده است که در همین راستا درب‌های ورودی ساماندهی و امانت‌داری‌ها افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به مراسم افطار حرم مطهر حضرت معصومه (س) گفت: از شب نخست ماه مبارک روزانه چهار هزار نفر در صحن صاحب‌الزمان (عج) می‌توانند در مراسم افطاری شرکت کنند و مهمان سفره حضرت معصومه (س) باشند.

معاون اجرایی حرم مطهر حضرت معصومه (س) خاطر نشان کرد: روزانه میان سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز فیش‌های غذای تبرکی حرم مطهر حضرت معصومه از قبل توزیع شده است و روزه‌داران می‌توانند در ماه مبارک رمضان مهمان مهمانسرای حضرت معصومه (س) باشند.

جهانگیرزاده با اشاره به اجرای مراسم سخنرانی و مرثیه‌خوانی در شب‌های قدر گفت: در شب ۱۹ ماه رمضان حجت‌الاسلام میرباقری سخنران و مداح میرداماد، در شب ۲۱ ماه رمضان حجت‌الاسلام خاتمی سخنران و مداح حیدرزاده و در شب ۲۳ رمضان نیز حجت‌الاسلام رفیعی سخنران و مداح حسینی‌نژاد خواهد بود.

وی بیان کرد: در شب‌های قدر برادران در رواق‌های بالا سر شهید مطهری و شهید طباطبایی در شبستان امام خمینی و صحن صاحب‌الزمان (عج) و خواهران در صحن امام رضا (ع)، رواق‌ها و صحن مسجد اعظم و بالکن‌های شبستان امام خمینی و صحن نرجس خاتون می‌توانند حضور پیدا کنند و خانواده‌ها نیز در صحن‌های جواد الائمه، فاطمی و میدان آستانه می‌توانند حضور داشته باشند.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *