مراسم حرم حضرت معصومه(س) در آخرین هفته رمضان اعلام شد

مراسم شب‌های حرم مطهر حضرت معصومه(س) با سخنرانی حجج الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی و ناصر رفیعی برگزار می‌شود و هر شب بعد از محفل سخنرانی، حجت الاسلام والمسلمین ضیایی به مناجات خوانی خواهد پرداخت.
مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت از ۲۶ فروردین تا ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ همزمان با هفته پایانی ماه مبارک رمضان از سوی روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس اعلام شد.

مراسم حرم مطهر هر روز شامل مراسم صبحگاهی بعد از نماز صبح، سخنرانی قبل از اذان ظهر، مراسم سخنرانی، مداحی و بیان نکات تفسیری بعد از نماز عصر، مراسم سخنرانی قبل از اذان مغرب و مراسم سخنرانی و مناجات خوانی بعد از افطار می‌شود.

مراسم صبحگاهی حرم مطهر بانوی کرامت هر روز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدبهاء الدین ضیایی برگزار می‌شود و مراسم قبل از اذان ظهر نیز هر روز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین میرشفیعی برگزار می‌شود.

مراسم بعد از نماز عصر هر روز با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی و از شنبه تا پنجشنبه به ترتیب با مداحی علی مالکی، سیدحسن گل‌خطمی، محمد ریحانی، مسعود زمانی، مهدی حیدرزاده و محمد ایرانی برگزار می‌شود و هر روز مجلس بیان نکات تفسیری توسط حجت‌الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم برپا خواهد بود و سپس جزء خوانی قرآن کریم برگزار می‌شود.

مراسم قبل از اذان مغرب حرم مطهر همه روزه با سخنرانی حجت‌الاسلام هادی الیاسی برگزار می‌شود و در مراسم شب‌های حرم مطهر نیز از شنبه تا سه شنبه حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی، چهارشنبه حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی و پنجشنبه و جمعه حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمنی سخنرانی خواهند کرد و هر شب بعد از سخنرانی، حجت‌الاسلام والمسلمین ضیایی به مناجات‌خوانی خواهد پرداخت.

پنجشنبه شب دعای کمیل با نوای مسعود زمانی و پس از آن زیارت جامعه کبیره با صدای حجت‌الاسلام ناصر شهیدی قرائت می‌شود و جمعه صبح دعای ندبه با نوای حجت‌الاسلام سیدمهدی محمدی و جمعه عصر زیارت آل یاسین توسط قاسم جباری قرائت خواهد شد.

همچنین ببینید

حیات معنوی به وسیله رمضان تقویت می‌شود

رهبری می‌فرمایند: به برکت ماه رمضان، برای مسلمان فرصتی پیش می‌آید که باید از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *