هشدار؛ مراقب کلاهبرداری اینترنتی به بهانه ماه رمضان باشید

سرهنگ رامین پاشایی، با بیان اینکه مجرمان سایبری از هر فرصتی برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران استفاده می‌کنند، گفت: یکی از موارد مربوط به ماه مبارک رمضان است، متاسفانه افراد سودجو با بهانه‌هایی نظیر کمک به نیازمندان، کمک به ایتام، جمع‌آوری زکات و کفاره و … سعی در سوءاستفاده از عواطف مردم داشته و از این طریق یا آنان را به درگاه‌های جعلی پرداخت و صفحات فیشینگ هدایت کرده یا پس از جمع آوری وجوه نقد از آنان این مبلغ را در راستای اهداف گفته شده خرج نمی‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه لازم است شهروندان برای کمک به هم‌نوعان خود یا پرداخت زکات و کفاره و … به نهادها و افراد مورد اعتماد یا دارای مجوز مراجعه کنند، گفت:‌کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، جمعیت هلال احمر و … از جمله این نهادهاست. همچنین خیریه‌های معتبر و افراد خیر که سال‌ها در این حوزه به خوشنامی مشغول به فعالیتند جزو گزینه‌های پیش‌روی شهروندان است. از این رو به مردم هشدار می‌دهم که فریب تبلیغات بی‌نام و نشان در فضای مجازی را نخورند.
پاشایی افزود:‌ ممکن است در این تبلیغات که عمدتا با تصاویر ناراحت کننده نیز منتشر می‌شود، کلاهبرداران کاربران را به صفحات جعلی و فیشینگ هدایت کرده و از این طریق اقدام به دسترسی به اطلاعات حساب بانکی کرده و موجودی آن را خالی کنند، خوب است مردم بدانند که در این روش عمدتا مبالغ اندکی به عنوان سهم هر شهروند برای مشارکت در کار خیر اعلام شده، اما در ادامه ممکن است موجودی حساب آنان به طورکامل خالی شود. راه مطمئن برای جلوگیری از افتادن به دام چنین سودجویانی مراجعه به سازمان‌ها، نهادها، خیریه‌ها و افراد معتبر است.

همچنین ببینید

درباره عید فطر که پازل مهمانی رمضان را  تکمیل می‌کند

غایت روزه داری رسیدن به تقواست. یعنی روزه به این دلیل بر ما فرض شد که باتقوا شویم و تقوا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.