تلاوت روح نواز قرآن در جوار عترت در ماه رمضان

کرسی تلاوت قرآن در جوار عترت هر روز در حرم رضوی برپاست.
مسئول برگزاری برنامه‌های قرآنی حرم رضوی گفت: همزمان با ماه مبارکتلاوت روح نواز قرآن در جوار عترت در ماه رمضان رمضان جلسات جزء خوانی عصرگاهی مسجد گوهرشاد مناسب همه سنین، مراسم ترتیل‌خوانی و محافل ویژه گروه سنی کودک و نوجوان در دارالقرآن حرم رضوی و نیز محافل صبحگاهی ویژه دانش‌آموزان در ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد در کنار دارالقرآن برقرار است و رده‌های مختلف سنی از حس و حال حضور و تلاوت آیاتی از قرآن به فیض می‌رسند.

صادق خدیوی افزود: مراسم تلاوت قرآن و جزء خوانی در ایوان مقصوره حرم رضوی هر روز حدود ساعت ۱۷ با حضور جمعی از قاریان برگزار می‌شود و زائران بسیاری برای بهره‌مندی از فیض قرائت دسته جمعی قرآن در این مکان قدسی گردهم جمع می‌شوند و در حرم اهل بیت (ع) در محضر قرآن زانو می‌زنند و همراه صوت قاری، آیات قرآن را زیر لب زمزمه می‌کنند.

وی گفت: در این مراسم صفی از رحل‌ها از بالای ایوان مقصوره تا اواسط صحن مسجد گوهرشاد را پر می‌کنند.

مسئول برگزاری برنامه‌های قرآنی حرم رضوی گفت: هر روز پس از یک ساعت قرائت قرآن، دقایقی به کسب معارف آیات الهی اختصاص می‌یابد.

خدیوی افزود: با نزدیک شدن به دقایق اذان،حسن ختام یک روز دیگر از ایام ماه مبارک رمضان برای روزه‌داران از جوار صحن و سرای امام رئوف بازهم تلاوت آیاتی از قرآن مجید است.

همچنین ببینید

درباره عید فطر که پازل مهمانی رمضان را  تکمیل می‌کند

غایت روزه داری رسیدن به تقواست. یعنی روزه به این دلیل بر ما فرض شد که باتقوا شویم و تقوا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.