محتوای مرتبط با «ماه رمضان» در کتاب‌های درسی

در کتاب‌های درسی به ماه مبارک رمضان پرداخته‌ شده است؛ به نحوی که هفت عنوان محتوا در این کتاب‌ها وجود دارد.

پرداختن به زندگینامه و معرفی الگوها و اسوه‌های اخلاقی، ملی، مذهبی و … در محتوای آموزشی بخشی از فرایند یاددهی و یادگیری است که در نظام تعلیم و تربیت کشورمان تلاش شده این مهم با پرداختن به ابعاد مختلف زندگی ائمه اطهار(ع) و سیره و منش ایشان به خوبی مدنظر قرار گیرد.

از این رو به‌منظور آگاهی‌بخشی، معرفی الگوهای صدر اسلام، امامان و ائمه معصومین علیهماالسلام و سیره زندگی این بزرگواران، شخصیت‌های شاخص دوران تمدن اسلامی و دوران معاصر؛ کتاب‌های درسی برای گروه‌های سنی مختلف مناسب‌سازی شده است.

هفت محتوای مرتبط با ماه مبارک رمضان در سه کتاب درسی شامل کتاب هدیه‌های آسمانی سوم دبستان با عناوینی مانند درس ماه مهمانی خدا، درس مدرسه رمضان و آیه ۱۸۳ سوره بقره درباره فواید روزه؛ کتاب پیام‌های آسمانی پایه هشتم با عناوینی مانند درس یک فرصت طلایی، درس الهی(نیایش در ماه رمضان) و کتاب دین و زندگی(۱) پایه دهم با عناوینی همچون آیات سوره بقره درباره ماه رمضان، روزه و تقویت تقوا؛ را در بر می‌گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به بخش کتابخانه و مرکز اسناد در سایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به آدرس lib.oerp.ir، از نمایشگاه مجازی با موضوع ماه رمضان دیدن کنند.

همچنین ببینید

در رمضان چه بخوانیم؟ (بسته پیشنهادی مطالعه در ماه رمضان)

۱. ادب فنای مقربان: شرح زیارت جامعه کبیره آیت الله عبدالله جوادی آملی نشر اسراء …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.