برج میلاد در ماه رمضان میزبان شهروندان است

مدیرعامل برج میلاد با بیان اینکه ساعت فعالیت مجموعه برج میلاد با آغاز ماه مبارک رمضان تغییر کرد، گفت: شهروندان می‌توانند از ساعت ۱۸ الی ۱ بامداد از برنامه‌های تدارک دیده شده استفاده کنند.
عباس حیدری با بیان اینکه جشن رمضان امسال و پس از دو سال وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا دوباره در برج میلاد از سر گرفته شده است، گفت: برنامه‌ها با رویکرد خانواده، برای همه سنین اعضای یک خانواده در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل برج میلاد با بیان اینکه برنامه‌ها در محوطه برج میلاد و همچنین بخشی از برنامه‌ها در مرکز همایش‌ها برگزار می‌شود، تصریح کرد: اجرای برنامه اذان‌گاهی برج از ساعت ۱۹ الی ۲۱ است که شامل اجرای گروه‌های سرود و تواشیح، برپایی سفره افطار ساده با همکاری آستان قدس رضوی تهران، برگزاری کارگاه‌های آموزشی کانون خدمت رضوی استان تهران، اجرای برنامه “منم بچه مسلمان” شبکه قرآن و معارف سیما با حضور حضور حجت الاسلام مقدسیان برای کودکان در محوطه برج میلاد است.

وی ادامه داد: بخش دیگری از برنامه‌ها، اجرای برنامه‌های تلویزیونی است که از ساعت ۲۱ الی ۲۲ در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد ضبط و پخش می‌شود. نام این برنامه “ماه بهشت” است که از شبکه قرآن و معارف سیما بصورت زنده پخش می‌شود و در این برنامه قاریان ممتاز نوجوان، قاریان بین المللی حضور دارند. بخش دیگری از این برنامه به گفتگو با کارشناسان مذهبی، اجرای تواشیح و سرود اختصاص دارد و حضور مردم در این برنامه آزاد است.

به‌گفته حیدری، برنامه “ماه بهشت” با مشارکت و همراهی برج میلاد، شبکه قرآن، مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان زیباسازی شهر تهران و سایت تلوبیون اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های شبانگاهی و تفریحات شبانه پس از اذان مغرب و عشا، گفت: این برنامه‌ها از ساعت ۲۲ الی ۲۴ در گذرگاه برج میلاد برای خانواده‌ها اجرا می‌شود تا آنها بتوانند در کنار تفریحات سالم، از برنامه‌های آموزشی و کودکانه تدارک دیده شده در برج میلاد استفاده کنند و ایام خوبی و خوشی را نیز در ماه مبارک رمضان در این مجموعه به یادگار بسپارند.
حیدری تصریح کرد: این برنامه‌ها شامل اجرای گروه “مل مل” برای کودکان، میز تخصصی تربیت کودک با حضور دکتر سعید عزیزی (روانشناس)، برگزاری مسابقات و دورهمی‌های بازی محور، معرفی کمپین «رؤیای همبازی تو بساز» با هدف اهدای اسباب بازی به کودکان محروم ایران است. همچنین سخنرانی مذهبی با موضوعات اجتماعی و خانوادگی، اجرای نقالی از دیگر بخش‌های برنامه‌های جشن رمضانی برج میلاد است.

مدیرعامل برج میلاد درباره بخش نمایشگاهی جشنواره رمضانی نیز گفت: در این دوره ازجشنواره برگزاری نمایشگاه و فروشگاه اسباب بازی‌های ایرانی با حمایت اداره کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، نمایشگاه معرفی ۳۰ مدل اسباب بازی غربی و اثرات منفی آن روی کودکان، معرفی ظرفیت‌های اسباب بازی ایران، نمایشگاه دستاوردها و محصولات مؤسسات قرآنی و عترت با همکاری اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت و اهدای غرفه‌ها به‌صورت رایگان به آن‌ها، نمایشگاه محصولات عفاف و حجاب با همکاری کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از دیگر برنامه‌های ما در طول ماه برکت و نزول قرآن است.

وی در پایان عنوان کرد: پخش برنامه شبانه شبکه رادیویی جوان از برج میلاد به‌صورت زنده با حضور مردم، برنامه پایانی برج میلاد در شب‌های ماه مبارک رمضان است.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *