پخش فصل جدید سوره همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان

ویژه برنامۀ «سوره» با عنوان «سوره؛ فصل نهج‌البلاغه» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از شنبه این هفته، ۱۳ فروردین، در ۳۱ قسمت روی آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

به گزارش  مهر، ویژه برنامه «سوره» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از شنبه این هفته، ۱۳ فروردین، در ۳۱ قسمت روی آنتن شبکه چهار سیما خواهد رفت.

این فصل از سوره که «سوره؛ فصل نهج‌البلاغه» نام گرفته است هر شب میزبان یکی از متفکرین حوزه دین‌پژوهی خواهد بود. تاریخ نهج البلاغه، زیبایی شناسی نهج البلاغه، حکمرانی، عدالت، فساد، مدیریت، حقوق شهروندی و عدالت جنسیتی از جمله مسائلی است که در این فصل از سوره از دیدگاه نهج البلاغه مورد بررسی قرار گرفته است.

از بخش‌های ویژه این فصل از برنامه سوره، نهج البلاغه خوانی است که توسط داریوش ارجمند انجام شده است. داریوش ارجمند از بازیگران اصلی سریال «امام علی» در دهه هفتاد بود که نقش «مالک اشتر» را در این سریال بر عهده داشت. بررسی و معرفی ترجمه‌ها و شرح‌های منتشر شده از نهج‌البلاغه از بخش‌های دیگر این ویژه برنامه خواهد بود.

همچنین همزمان با آغاز پخش «سوره؛ فصل نهج البلاغه» تیتراژ جدید این برنامه برای سال جدید نیز پخش ورونمایی خواهد شد.

برنامه «سوره» به تهیه کنندگی مرتضی روحانی و سردبیری و اجرای مسعود دیانی کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار است که هر شب ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت ۲۲ پخش خواهد شد و بازپخش آن نیز ساعت ۹ صبح روی آنتن خواهد رفت.

همچنین ببینید

رادیو ایران و بیان آیین‌های روز‌های پایانی رمضان

برنامه «فرهنگ مردم» جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو ایران پخش می‌شود. برنامه «فرهنگ مردم» از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.