قدس و فلسطین هرگز به فراموشی سپرده نمی‌شوند/ گرامیداشت روز جهانی قدس در بستر فضای مجازی

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با بیان اینکه دفاع از فلسطین برای ما یک اعتقاد دینی است، تصریح کرد: مسئله قدس و فلسطین هرگز به فراموشی سپرده نمی‌شود.
نشست تخصصی «آزادی قدس نزدیک است» صبح امروز (چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت) با حضور «خالد قدومی» نماینده جنبش حماس در ایران، «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران، «سیدعبدالله صفی الدین» نماینده حزب الله لبنان در ایران و «حسین رویوران» معاون سیاسی و بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این نشست که در آستانه یوم‌الله روز جهانی قدس برگزار شد، با بیان اینکه امام خمینی(ره) اولین مرجع دینی است که اجازه فرمودند از محل وجوه سهم امام برای دفاع از مردم فلسطین استفاده شود، گفت: امام در بیان اهمیت روز قدس کلیدواژه‌های قابل تاملی دارند و می‌فرمایند روز قدس، روز اسلام و روز حکومت اسلامی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم روز قدس را روز امت اسلامی می‌نامند؛ زمانی این نگاه محقق می‌شود که به اهمیت این روز توجه کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با بیان اینکه دفاع از فلسطین برای ما یک اعتقاد دینی است، تصریح کرد: مسئله قدس و فلسطین هرگز به فراموشی سپرده نمی‌شود.

لطفی ادامه داد: یکی از اهداف نظام سلطه فراموشی روز قدس بود، اما ابتکار نامیدن آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس موجب شد که مسأله قدس به فراموشی سپرده نشود. ما افتخار می‌کنیم که ایران اسلامی پرچمدار دفاع از قدس شریف است و مردم ایران نشان دادند در هر شرایطی هرگز از برپایی راهپیمایی روز قدس غفلت نکرده اند. ایران اسلامی با شجاعت اعلام کرد با هر امکانی و در هر شرایطی، از مردم فلسطین حمایت می کند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکید کرد: محدودیت کرونا موجب نمی شود روز قدس به فراموشی سپرده شود. مردم امسال مثل سال قبل از شرکت از راهپیمایی محروم هستند. ما همه امکانات را در سراسر کشور برای برگزاری روز قدس آماده کرده بودیم اما شیوع موج چهارم کرونا امکان حرکت میدانی را فراهم نکرد. ولی دست روی دست نگذاشته بلکه از بستر رسانه و فضای مجازی در داخل و خارج کشور برای گرامیداشت روز قدس استفاده کرده ایم.

وی افزود: کنگره بین‌المللی روز قدس نیز در حال برگزاری است. در خیابان هایی که نام قدس و فلسطین دارند یا سال های گذشته راهپیمایی روز قدس برگزار می‌شده است، پرچم فلسطین به اهتزاز درمی‌آید و پرچم آمریکا و رژیم صهیونسیتی به آتش کشیده می شود. همچنین ده ها برنامه فرهنگی برگزار می شود. رهبری معظم انقلاب نیز در روز قدس سخنرانی خواهند داشت و از رهنمودهای ایشان استفاده خواهیم کرد.

همچنین ببینید

سفرهای نوروزی باید با حفظ حرمت ماه رمضان انجام شود

معاون گردشگری با اشاره به اینکه ایام نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف شده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.