ویژه برنامه های رادیو معارف در سالروز میلاد امام حسن مجتبی

رادیو معارف با پخش ویژه برنامه های «کریمانه» و «بر سفره کرامت» سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) مصادف با ۱۵ رمضان را جشن می گیرد. همزمان با خجسته زادروز امام حسن مجتبی (ع)، ویژه برنامه زنده «کریمانه» پخش می شود و حجت الاسلام محمود صفاری کارشناس مسائل تاریخی به بررسی اقدامات فرهنگی امام مجتبی (ع) می پردازد.

قرار است این کارشناس درباره اقدامات فرهنگی امام حسن(ع) پس از کناره گیری از امر خلافت شامل زمینه سازی برای نتیجه بخش بودن صلح، تاسیس مکتب علمی در مدینه، نشر معارف اسلامی، دست گیری از نیازمندان و فقرا، مرجعیت علمی فکری و سیاسی در مدینه، حمایت عاطفی و تکفل مخارج ایتام، افشاگری علیه معاویه، مقابله با جعل حدیث و بدعت گذاری های معاویه، مقابله با نشر عقاید انحرافی از سوی معاویه و دستگاه اموی، حمایت از موالیان بپردازد.

وی در بخشی دیگر از برنامه نیز به تحلیل ریشه های همراهی نکردن مردم با اقدامات فرهنگی امام حسن مجتبی علیه السلام (نبود عزم ملی) و ایجاد واقعه عاشورا در نتیجه این عدم همراهی خواهد پرداخت.

این کارشناس مذهبی همچنین در ادامه برنامه به شرح مختصری از شاگردان تربیت یافته در مکتب امام مجتبی (ع) همچون احنف بن قیس، اصبغ بن نباته، جابر بن عبدالله انصاری، حبیب بن مظاهر، حجر بن عدی، رشید هجری، زید بن ارقم، سلیمان بن صرد، میثم تمار، ابوالاسود دوئلی، ابی مخنف، حبابه والبیه و عبدالله بن جعفرطیار می پردازد.

ویژه برنامه «کریمانه» کاری از گروه معارف و علوم اهل بیت (ع) روز یکشنبه ۲۲ تیرماه از ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه پخش خواهد شد و علاقمندان به دریافت این برنامه می توانند پس از پخش به صفحه اختصاصی برنامه «کریمانه» در سایت رادیو معارف مراجعه کنند.

**رادیو معارف بر سفره کرامت می نشیند

همچنین ویژه برنامه زنده «بر سفره کرامت» به مناسبت شب میلاد خجسته حضرت امام حسن مجتبی (ع) با نگاهی به سبک زندگی آن حضرت از رادیو معارف پخش می شود.

دراین برنامه حجت الاسلام جواد سلیمانی استاد حوزه و دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام به موضوع سبک زندگی امام حسن مجتبی (ع) و سیره اخلاقی و شخصیت آن حضرت و همچنین بررسی صفاتی همچون کرامت، شجاعت و مصلحت اندیشی، تلاش و زهد، صبر و تدبیر، استقامت و دور اندیشی، توجه به دنیا و آخرت، عبادت و کار در شخصیت این امام همام می پردازد.

ویژه برنامه زنده «بر سفره کرامت» کاری از گروه معارف و علوم اهل بیت (ع) شنبه ۲۱ تیرماه از ساعت ۲۲ پخش می شود.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *