روزه‌داری عاملی برای مبتلا شدن به بیماری کرونا نیست

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: سازمان بهداشت جهانی در گزارش خود به هیچ عنوان روزه‌داری را عاملی برای مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ نمی‌داند به همین دلیل هیچ ممنوعیتی در رابطه با روزه‌داری در حوزه بیماری کرونا وجود ندارد.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، فرشید عابدی، متخصص بیماری‌های عفونی، ۲۸ فروردین‌ماه در خصوص روزه‌داری در ماه مبارک رمضان، گفت: مشخصا روزه‌داری هیچ دلیل و زمینه‌ای برای ابتلا به کرونا ایجاد نمی‌کند؛ حتی مطالعاتی انجام شده که روزه‌داری خود باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی نیز در گزارش خود به هیچ عنوان روزه‌داری را عاملی برای مبتلا شدن به بیماری کووید ۱۹ نمی‌داند به همین دلیل هیچ ممنوعیتی در رابطه با روزه‌داری در حوزه بیماری کرونا وجود ندارد.

متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: بیمارانی که بستری هستند و درگیری‌های تنفسی دارند، تا زمانی که این درگیری تنفسی وجود دارد، با نظر پزشک معالج خود می‌توانند روزه نگیرند، چراکه براساس میزان درگیری تنفسی تعیین سطح صورت می‌گیرد، حتما با پزشک معالج خود مشورتی داشته باشند.

عابدی بیان کرد: متأسفانه به‌دلیل اینکه در پیک چهارم کرونا عمده ابتلاهای ما بر اثر دورهمی‌های درون خانوادگی صورت می‌گیرد و بسیاری به‌صورت خانوادگی بستری هستند، تلاش کنیم دورهمی‌هایی که مربوط به تلاوت قرآن کریم است را به‌صورت مجازی برگزار کنیم.

وی یادآور شد: سعی کنیم از افطاری دادن پرهیز و به جای آن هزینه‌های این افطارهای دسته جمعی را به نیازمندان کمک کنیم که قطعا یک کمک مؤمنانه است و تأثیرگذار خواهد بود.

همچنین ببینید

چگونه در روز‌های پایانی ماه رمضان پرانرژی باشیم؟

روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بسیار ویژه است زیرا مسلمانان سراسر جهان مراسم شب‌های قدر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.