سخنان دبیرکل حزب الله لبنان به مناسب آغاز ماه مبارک رمضان

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان فضیلت های این ماه را برشمرد و بر رعایت شئونات آن و دستگیری از مستمندان تاکید کرد.

سید حسن نصرالله چهارشنبه شب گفت: از مهمترین اعمالی که در ماه مبارک رمضان به انجام آن سفارش شده است، استغفار و ذکر دعا و یاد خداست.

وی ادامه داد که پیامبر اکرم (ص) در این باره فرموده اند که با استغفار از گناهان خود را خلاص کنید.

حسن نصرالله افزود: اگر در این ماه روزه داری را افطار بدهید گویا همه بندگان خدا را اطعام کرده اید.

وی یادآورشد که نفس عمل در افطاری دادن، ایجاد مودت، دوستی و برادری و همدلی است.

نصرالله همچنین به فضیلت های میهمانی خداوند در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در این ماه دعوت کننده خود خداوند و خالق آسمان ها و زمین است و کل مخلوقات و انسانها مهمان خداوند هستند. مهمانی ماه خدا یک مهمانی عام است و این ماهی است که شما به مهمانی خدا دعوت شده اید.
وی افزود: بخشی از فضیلت و برکت ماه رمضان تسبیح گفتن های شماست. در این ماه حتی خواب روزه داران نیزعبادت است. خداوند در این ماه شرایطی گذاشته است برای قبولی اعمال.
نصرالله گفت: باید در این ماه از خداوند کمک بگیریم تا اعمالمان مقبول درگاه او باشد.
وی در باره اعمال ماه مبارک رمضان افزود: پیامبر فرمونده اند که با نیت های صادقانه بخواهید که توفیق بدهد که بتوانید قرآن بخوانید.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ماه مبارک رمضان این همه ویژگی، عظمت و جایگاه و کرامت نزد خداوند دارد و انسان نباید فرصت را از دست بدهد. بدبخت کسی است که در این ماه از غفران الهی خود را محروم کند.
نصرالله روزه داری و اعمال ماه مبارک رمضان را دارای حکمت و پند آموز دانست و گفت در تشنگی و گرسنگی خود در این ماه، تشنگی و گرسنگی روز قیامت را بیاد آورید.
دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه ماه رمضان دارای جنبه های تربیتی است گفت که در این ماه سفارش شده است که به فقرا صدقه بدهید و از مساکین و مستمندان دستگیری کنید.

همچنین ببینید

وقت وداع با ماه مبارک رمضان فرا رسید

ماه رمضان، ماه نزول قرآن و ماه میهمانی خداوند منان به پایان رسید و باری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.