تشریح برنامه‌های رمضان ۱۴۰۰ رادیو قرآن

شبکه رادیویی قرآن همزمان با فرا رسیدن ماه میهمانی خدا، ویژه‌برنامه‌های متنوع قرآنی را برای مخاطبان تدارک دیده است.
برنامه «در آستان نور» با محوریت معارفی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی ویژه لحظات پیش از اذان مغرب و عشا است که از ساعت ۱۹ در مدت زمان ۹۰ دقیقه به صورت زنده از سوی رادیو قرآن تقدیم مخاطبان خواهد شد.

بخش معارفی ـ اخلاقی این برنامه شامل شرح دعای روز، دعای افتتاح، بیان احکام، گزیده‌ای از سخنان علما، کارشناسی مباحث معرفتی و بسته اذانگاهی و افطار است. در بخش اجتماعی ـ فرهنگی نیز به موضوعاتی همچون مواسات و نوع‌دوستی، حکایت و نمایش، مصاحبه و گزارش مردمی، نشاط جامعه، نکات پزشکی و تغذیه‌ای و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، پرداخته می‌شود.

بهره‌برداری روزه‌داران از مطالب ارائه شده جهت ارتقای مباحث معرفتی و سطح تعامل اجتماعی و نشاط جامعه با توجه به سفارشات اسلامی از جمله اهداف این ویژه‌برنامه است.

قرآن و ادعیه، مناسک و شعائر دینی، اخلاق فردی (ارتباط انسان با خود)، اخلاق اجتماعی (خانواده و جامعه)، هویت دینی انقلابی، روابط و تعاملات اجتماعی، تغذیه، مشاوره و آموزش پزشکی از محورهای موضوعی این برنامه به شمار می‌رود.

برکه‌ای از دُر(احکام روزه‌داری)، تکه‌ای از ماه(شرح دعای روز)، نسیم وصل(شرح دعای افتتاح)، طیب(نکات بهداشتی و تغذیه)، نمایش/حکایت(بر اساس موضوع روز) از جمله آیتم‌های این برنامه است.

این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی رادیو قرآن است که به تهیه‌کنندگی علیرضا صفرزاده و با اجرای مجید عسکری از اول ماه مبارک رمضان، ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ به صورت زنده از موج اف ام ردیف ۱۰۰ مگاهرتز تقدیم مخاطبان خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «باران رحمت» نیز ویژه‌برنامه سحرگاهی رادیو قرآن است که از ساعت ۳ تا اذان صبح به صورت زنده به روی آنتن خواهد رفت.

«نامه‌های بارانی» با اجرای امیرحسین مدرس، «رمضان شروعی دوباره» به کارشناسی حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری‌زاده، مناجات فارسی(آواز و مدیحه‌سرایی)، «جاودانه‌ها» شامل خاطرات جبهه و جنگ رزمندگان و آزادگان در ماه رمضان، شرح دعای سحر، دعای سحر، اذان و نماز از جمله بخش‌های مختلف این برنامه است.

برنامه «باران رحمت» کاری از گروه اطلاع‌رسانی است که به تهیه‌کنندگی سیدنورالدین سجادی و با اجرای کارشناسی شهریار ضیاء‌آذری از رادیو قرآن پخش می‌شود.

به گزارش ایکنا، شبکه رادیویی قرآن در ایام ماه مبارک رمضان، پخش ترتیل روزانه یک جزء از قرآن کریم را در ساعت ۵ صبح به صورت زنده از حرم امام رضا(ع) و ساعت ۱۴:۳۰ از حرم حضرت معصومه(س) خواهد داشت.

همچنین هر روز در ساعات ۷، ۱۵:۳۵ و ۱ بامداد سخنرانی اساتید و علمای دینی به سمع شنوندگان خواهد رسید.

«محله تلاوت» ویژه ماه مبارک رمضان ساعت ۱۸(از شنبه تا جمعه)، «کارگاه ترجمه» هر شب ساعت ۲۱، «دعای افتتاح» ساعت ۲۲:۴۵ و «سی جرعه از نور» نیز ساعت ۲۳:۵۰ تقدیم مخاطبان این شبکه رادیویی خواهد شد.

برنامه «قرآن و زندگی» ویژه ماه مبارک رمضان از شنبه تا دوشنبه با محوریت اخلاق در قرآن با اجرای آدینه الهیاری، محمد مطلب و حمید عبیری از ساعت ۱۰ به مدت ۵۰ دقیقه به روی آنتن می‌رود.

بررسی موضوع «تأثیر روزه‌داری بر سلامت» از سوی کارشناسان، گزارش از مشاغل مختلف که به نوعی با قرآن کریم مأنوس هستند، گزارش مردمی پیرامون موضوع برنامه، نمایش و پخش منویات مقام معظم رهبری پیرامون کمک‌های مؤمنانه و انفاق از جمله بخش‌های این ویژه‌برنامه است.

برنامه «صراط» با محوریت تصحیح قرائت قرآن و نماز روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به تهیه‌کنندگی فاطمه کاشانی‌وحید و فاطمه گنجی ساعت ۱۰ به مدت ۵۰ دقیقه به صورت زنده به سمع شنوندگان خواهد رسید که مخاطبان می‌توانند طی تماس تلفنی سؤالات و اشکالات خود را مطرح کنند‌.

همچنین ببینید

پخش سریال «خوشنام» پس از ماه رمضان هم از شبکه یک ادامه دارد

پخش سریال «خوشنام» به کارگردانی علیرضا نجف زاده که از ابتدای ماه رمضان از شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.