آغاز مرحله سوم پویش «ایران همدل» همزمان با ماه رمضان

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از آغاز سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان اطعام مهدوی، افطاری ساده همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
سید مرتضی بختیاری با اشاره به اجرای پویش ایران همدل در سال گذشته، اظهار کرد: در ۱۵ شعبان سال گذشته مقام معظم رهبری در ابتکاری رزمایش موسسات، همدلی و کمک مومنانه را صادر کردند که در پی آنها مردم پای کار آمدند و کمک‌های قابل توجهی را در این رزمایش به نیازمندان داشتند و تحولی را در جامعه ایرانی به وجود آورند.

وی تصریح کرد: همچنین نهادهای از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی و معصومه، گروه‌های جهادی، بیش از ۵۳ هزار پایگاه بسیج، ائمه جماعت، هلال احمر، مراکز نیکوکاری و… در رزمایش موسسات، همدلی و کمک مومنانه پای کار آمدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اجرای مرحله نخست پویش ایران همدل با عنوان «اطعام مهدی» ادامه داد: در این پویش کمک‌های قابل توجهی از سوی مردم و دستگاه‌های مختلف انجام شد و در اطعام مهدوی، ۵۴۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری شد که در طول ۴۰ سال گذشته بی سابقه بود.

بختیاری اضافه کرد: مرحله دوم پویش ایران همدل با عنوان اطعام حسینی، احسان حسینی همزمان با آغاز ماه محرم و صفر سال گذشته آغاز شد و در این پویش نیز کمک‌های قابل توجهی برای نیازمندان جمع آوری شد و خانواده شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نیز در این طرح مشارکت داشتند و در این مرحله از پویش ایران همدل، یک هزار ۱۷۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی جمع آوری شد و بیش از ۴ میلیون بسته معیشتی در بین نیازمندان توزیع شد ضمن اینکه بیش از ۲۷ میلیون غذای گرم توزیع شد.

وی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان گفت: همزمان با این ایام سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان اطعام مهدوی، افطاری ساده برای حمایت از نیازمندان آغاز خواهد شد و خیرین و هموطنان می‌توانند کمک‌های خود را در این ایام به نیازمندان داشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: در مرحله سوم پویش ایران همدل، دستگاه‌های از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی و معصومه، گروه‌های جهادی، بیش از ۵۳ هزار پایگاه بسیج، ائمه جماعت، هلال احمر، مراکز نیکوکار با کمیته امداد همکاری خواهند داشتند.

وی با اشاره نحوه کمک در سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان اطعام مهدوی، افطاری ساده، گفت: از طریق سامانه #۱۴* و همچنین از طریق شماره حساب ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ به کمک‌های نقدی خود را اهدا کنند. علاوه بر اینکه مراکز نیکوکاری در مساجد و ادرات امداد هم آمادگی در یافت کمک غیر نقدی را دارند.

بختیاری خاطرنشان کرد: در رمضان سال گذشته و ۱۲ میلیون غذای گرم و دو میلیون و ۲۰۰ هزار بسته معیشتی در قالب مرحله اول پویش ایران همدل در بین نیازمندان توزیع شد.

همچنین ببینید

۱۴ کشور اسلامی دوشنبه را عید سعید فطر اعلام کردند

کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، کویت، دیوان اوقاف سنی عراق، کویت، قطر، لیبی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.