هیچ برنامه مذهبی و تجمعی ماه مبارک رمضان در قم برگزار نمی‌شود‌

فرماندار قم گفت: در ماه مبارک رمضان طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه‌ها و آیین‌های ماه مبارک رمضان در شرایط قرمز به‌صورت انفرادی و توزیع نذورات هم باید به‌صورت بیرون بر باشد و هیچ مراسم مذهبی و تجمعی برگزار نمی‌شود.

به گزارش تسنیم از قم، مرتضی حیدری در جلسه ستاد پیشگیری ؛هماهنگی و فرماندهی مدیریت پاسخ به بحران استانداری قم اظهار داشت : در طرح شهید سلیمانی استان قم به ۹۴ محله تقسیم شد و با همکاری بسیج سازمان‌دهی مطلوبی در این محلات انجام و بازدیدهای مستمری صورت گرفته است و در شناسایی و ره‌گیری بیماران نقش مهمی داشت.

به گفته فرماندار قم؛ با توجه به شرایط جدید کرونایی و شیوع نوع جهش‌یافته کرونا، سازوکار قبلی طرح شهید سلیمانی باید تغییر کرده و متناسب با شرایط جدید آرایش جدیدی به خود بگیریم ؛ در حالی پیک چهارم کرونا از نوع انگلیسی در قم آغازشده که برخی از کشورها این نوع از ویروس کرونا را مهار کرده‌اند و باید از تجربه آن‌ها درروند مبارزه با ویروس کووید۱۹ استفاده کنیم.

ممنوعیت برگزاری آیین‌های جمعی در ماه رمضان

مدیرکل مدیریت بحران قم هم در ادامه ضمن قرائت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در ارتباط با ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه‌ها و آیین‌های ماه مبارک رمضان در شرایط قرمز به‌صورت انفرادی و توزیع نذورات هم باید به‌صورت بیرون بر باشد و هیچ مراسم مذهبی و تجمعی برگزار نمی‌شود.

محسن اروجی با اشاره به شرایط خاص استان‌های قرمز گفت: در شرایط قرمز کرونایی افراد کرونایی باید قرنطینه شوند و با افرادی که نسبت به قرنطینه بی‌تفاوت باشند توسط دانشگاه علوم پزشکی به دادستانی معرفی می‌شوند؛ گروه‌های دو، سه و چهار شغلی به مدت دو هفته از امروز تعطیل می‌شوند و فعالیت تمام دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه به‌صورت غیرحضوری خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران قم خاطرنشان کرد: ورود پلاک‌های غیربومی از امروز به قم و خروج پلاک‌های بومی از این استان از امروز ممنوع می‌شود و تردد خودروهای بومی از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح در استان قم مانند گذشته ممنوع خواهد بود.

چرا مساجد در ماه مهمانی خدا باید تعطیل شوند

در ادامه جلسه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تعطیل کردن مساجد در ماه مبارک رمضان گفت: به‌جای تعطیلی این مراکز باید متناسب‌سازی لازم برای فعالیت این مراکز در شرایط قرمز کرونایی انجام بگیرد و از ظرفیت آن‌ها در مسیر مقابله با کرونا بهره ببریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی شعبان زاده عنوان کرد: تعطیلی مراکز مذهبی در کنار فعالیت سایر اصناف جلوه مطلوبی در بین مردم ندارد و باید تدبیری اندیشیده شود که فعالیت‌های مذهبی در فضاهای باز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تداوم یابد؛ تعطیلی مراکز مذهبی در کنار فعالیت سایر اصناف جلوه مطلوبی در بین مردم ندارد و باید تدبیری اندیشیده شود که فعالیت‌های مذهبی در فضاهای باز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تداوم یابد.

به گفته وی؛ تشکیل یک کارگروه تخصصی امکان تناسب سازی فعالیت مساجد در ماه مبارک رمضان را امکان‌پذیر خواهد کرد درحالی‌که مساجد در طول بحران کرونا همراه و مشوق اصلی ستاد ملی مقابله با کرونا بود.

گفتنی است؛ هم‌زمان با روز ۱۸ فروردین‌ماه روز جهانی بهداشت با اهدای لوح تقدیری از دست‌اندرکاران و کارشناسان مرکز بهداشت استان قم تقدیر شد.

همچنین ببینید

روش‌های پرداخت زکات فطریه برای مددجویان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعلام روش‌های دریافت زکات فطریه از سوی این نهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.