بازگشایی مساجد در ماه رمضان منوط به تصمیم ستاد کروناست

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور، بازبودن مساجد و دیگر اماکن مذهبی در ماه مبارک رمضان را منوط به تصمیم گیری ستاد ملی کرونا دانست.

به گزارش مهر، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی عصر دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری اوقاف و امور خیریه شهرهای مازندران در شهرستان آمل افزود: مطابق فرمایش رهبری، تصمیم‌های ستاد ملی کرونا فصل الخطاب برای همه نهادهای اجرایی کشور است و سازمان اوقاف نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود: البته آن چیزی که اکنون در کشور وجود دارد وبا توجه به انجام واکسیناسیون در کشور، امسال شرایط آسان‌تر و بهتر از سال گذشته و مشکل نیز کمتر باشد.

اوقاف از مخاطب‌های اصلی تحقق شعار سال

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور همچنین به برنامه‌های جدی این سازمان برای عملیاتی کردن شعار محوری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری در مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: این سازمان یکی از نهادهای مخاطب اصلی برای تحقق شعار محوری سال است.

حجت الاسلام خاموشی، با بیان اینکه ظرفیت‌های موجودی که در زیرساخت‌های سازمان اوقاف و امورخیریه کشور هست، اعم از زمین‌های زراعی و کاربری‌های دیگری که در مجموعه این سازمان وجود دارد، باید برای تحقق شعار محوری سال ۱۴۰۰ در اولویت کاری قرار گیرد که حتماً هم قرار خواهد گرفت.

شروع کار تحقق شعار ۱۴۰۰ با ۳۰ شرکت دانش بنیان

وی ادامه داد، سازمان اوقاف وامور خیریه کشور در همین راستا حدود ۳۰ شرکت و مؤسسه دانش بنیانی که از طریق معاونت بهره وری این سازمان در ارتباط بودند، قرارداد همکاری و مشارکت بسته شده و در آینده نیز به تعداد این شرکت افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه، همکاری این سازمان با شرکت‌های دانش بنیان را متناسب با نیازهای جامعه و عمل به نیات واقفان بیان کرد و اظهار کرد، بیشتر این همکاری‌ها در زمینه‌های تجهیزات پزشکی، انرژی یا بهینه سازی مصرف و تولید تجهیزاتی که در کاربرد زندگی روزانه مردم نقش محوری دارند، با تأیید معاونت فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است.

افزایش تولیدات در زمین‌های زراعی اوقافی

حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد، که اکنون معاونت بهره وری در سازمان اوقاف و امورخیریه کشور ونیز استان‌ها به طور جدی پیگیر برنامه‌های متناسب با تحقق شعار سال شدند و فعالیت آنها نیز رصد و ارزیابی خواهد شد.

وی در بخش دیگری در خصوص تحقق شعار سال نیز به وجود زمین‌های زراعی متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: تلاش جدی این سازمان در تولید زنجیره محصولات مختلف هست که قطعاً افزایش سطح تولید و بهره وری از محصولات هم در خودکفایی تولید و تأمین غذایی مردم نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

همچنین ببینید

روش‌های پرداخت زکات فطریه برای مددجویان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعلام روش‌های دریافت زکات فطریه از سوی این نهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.