تغذیه صحیح روزه داران برای پیشگیری از ابتلا به کووید۱۹

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی خراسان شمالی گفت: تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان به ویژه در ایام شیوع کووید ۱، به معنای رعایت دو اصل تنوع و تعادل در برنامه غذایی است.

نسرین علیزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با رعایت تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه و با استفاده از گروه های غذایی و جایگزین های آنها، انرژی، پروتئین و ریزمغذی های مورد نیاز بدن برای به بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن کمک می کند.

وی ادامه داد: با توجه به همزمان شدن شیوع بیماری کووید۱۹ و ماه مبارک رمضان، رعایت اصول صحیح تغذیه در این ماه مبارک می تواند تاثیر مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با عفونت ها بخصوص بیماری کرونا داشته باشد.

علیزاده خاطرنشان کرد: روزه داری می تواند موجب کاهش پاسخ های التهابی و تنظیم سیستم ایمنی بدن شود.

این مسئول روزه گرفتن را عامل فعالیت سلول های دفاعی بدن و ترشح ایمونوگلوبولین های مخاطی که از عوامل ایمنی بدن است دانست که در طی روزه داری بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه روزه داری صحیح و رعایت رژیم غذایی مناسب در وعده های سحر و افطار در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است، اضافه کرد: ماه مبارک رمضان علاوه بر آن که موقعیت مناسبی برای تزکیه روح و نزدیکی به خداوند است فرصت خوبی برای ایجاد عادات صحیح و ترک بسیاری از عادات غلط است و می تواند شروع مناسبی برای روش های صحیح تغذیه ای باشد.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *