اهتمام ویژه آیت‌الله شیرازی به قرائت دعای ابوحمزه در قنوت نماز

آیت‌الله میرباقری درباره اهتمام ویژه آیت‌الله شیرازی به قرائت دعای ابوحمزه در قنوت نماز، چنین بیان می‌کند: در احوالات مرحوم آیت‌الله العظمی سید نورالدین حسینی شیرازی شنیدم که هر سی شب ماه رمضان وقتی شب از نیمه می‌گذشت، وارد نماز شب می‌شد و در قنوت نماز وَتر، دعای ابوحمزه را از حفظ، در سه ساعت، ایستاده و با اشک می‌خواند.
کانال آیت‌الله میرباقری مطلبی درباره اهتمام آیت‌الله شیرازی به قرائت دعای ابوحمزه در قنوت نماز شب منتشر کرده است که متن آن از نظر می‌گذرد؛

«در احوالات مرحوم آیت‌الله العظمی سید نورالدین حسینی شیرازی (که حدود شصت قبل رحلت کرده‌اند) شنیدم که هر سی شب ماه رمضان در مجلسی شرکت می‌کرد و وقتی شب از نیمه می‌گذشت، وارد نماز شب می‌شد و در قنوت نماز وَتر، دعای ابوحمزه را از حفظ، در سه ساعت، ایستاده و با اشک می‌خواند.

اگر کسی ۳۰ شب دعای ابوحمزه را خواند، کم‌کم آن احساس درماندگی که در این دعا موج می‌زند، در روحش پیدا می‌شود.

اگر انسان مداومت کند، این حالات، آرام آرام در او شکل می‌گیرد که از مناجات و دعا لذت ببرد و آن چیزی را که معصومین(ع) می‌خواستند به انسان بفهمانند، کم‌کم بفهمد و طعم دعا را بچشد.

اگر کسی بخواهد واقعا ابوحمزه‌خوان بشود این کار لازم است و الا انسان متحوّل نمی‌شود و موجی در او ایجاد نمی‌شود و کِشتی آدم راه نمی‌افتد تا دیگران را سوار کند.»

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *