عرضه ۷۵ هزار تن خرما برای ماه مبارک رمضان

نائب رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: برای تنظیم بازار ماه مبارکه رمضان، در مجموع ۷۵ هزار تن خرمای کبکاب دشتستان و مضافتی بم در تمام نقاط کشور عرضه می‌شود.
علی محمد صمیمی نائب رئیس انجمن ملی خرمای ایران در گفت وگو با میزان در خصوص تامین بازار ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا و صادرات کم، با انباشت خرما در واحد‌های صنعتی و سنتی مواجه ایم، پس با این وجود هیچ نگرانی در خصوص تامین بازار وجود ندارد.

وی افزود: توافق انجمن ملی خرما با نهاد‌های ذی ربط در امر تنظیم بازار منجر به تعهد به عرضه ۵۰ هزار تن خرمای مضافتی بم و ۲۵ هزار تن خرمای کبکاب استان بوشهر به خریداران متقاضی در مبادی تولید ارایه گردد.

نائب رئیس انجمن ملی خرمای ایران بیان کرد: هر کیلو خرمای مضافتی بم به قیمت ۱۶ هزار تومان و خرمای کبکاب دشتستان به قیمت ۱۲ هزار تومان در واحد‌های مبدا قابل تحویل است.

صمیمی ادامه داد: به عنوان مثال هر کیلو مضافتی بم در تهران با احتساب هزار تومان هزینه حمل و نقل، وسود معقول شرعی، حدودا باید به قیمت ۱۹ هزار تا ۲۰ هزار تومان به مصرف کننده ارایه گردد.

وی تصریح کرد: ممکن است انواع خرما با قیمت‌های بیشتری در سطح کلان شهر‌ها فروخته شوند که این موضوع بستگی به انصاف فروشنده و نوع بسته بندی محصول دارد.

نائب رئیس انجمن ملی خرمای ایران مطرح کرد: در این میان ممکن است برخی با سواستفاده و دلال بازی قیمت‌های نامعقول را در ماه مبارک ارایه نمایند، که مقابله با این موضوع بر عهده نهاد‌های نظارتی ذیربط است و مسولیت آن به دوش واحد‌های تولیدی نیست.

صمیمی خاطر نشان کرد: خرما‌ی بسته بندی شده توسط واحد‌های مجاز شناسنامه دار تعهد گردیده است.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *