توئیت مقتدی صدر در آستانه رمضان

رهبر جریان صدر در عراق در پیامی توئیتری با تأکید بر اهمیت کمک به فقرا و نیازمندان در آستانه ماه رمضان، تجار را به عدم تمسک به دنیا و ذخیره نکردن طلا و نقره فراخواند.
به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر در عراق، با انتشار مطلبی در توئیتر اظهار کرد: ماه رمضان نزدیک است و همه باید از ماه خدا و میهمانی او یاری گیرند.

وی با بیان اینکه در حالی وارد ماه خود(رمضان) شوید که در بهترین حالت از توبه، تکامل دینی و اخلاقی باشید، گفت: به تجار و سرمایه‌داران می‌گویم که طلا و نقره ذخیره نکنند، چرا که همه ما رو به زوال هستیم و با خدایی دیدار خواهیم کرد که هر کار کوچک و بزرگی را شمارش می‌کند.

مقتدی صدر با اشاره به آیه «وَالَّذِینَ یَکْنِزُونَ الذَّهَبَ وَالْفِضَّهَ وَلَا یُنْفِقُونَهَا فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَبَشِّرْهُمْ بِعَذَابٍ أَلِیمٍ: و کسانى که زر و سیم را ذخیره مى‌کنند و آن را در راه خدا هزینه نمى‌کنند ایشان را از عذابى دردناک خبر ده» (توبه/ آیه ۳۴) تصریح کرد: تجار باید به فقرا، مساکین و نیازمندان انفاق کنند و به آنها طعام دهند، لباس بپوشانند و مسکن دهند حتی اجاره‌هایشان را بپردازند و در حد امکان غذا و داروی آنها را فراهم کنند. در زمین رحم کنید تا در آسمان به شما رحم کنند. آن آسمانی که نزدیک است درهای آن بسته شود.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *