پخش روزانه ۳۶ ساعت تلاوت رادیویی ترتیل در ماه رمضان

دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا از پخش روزانه ۳۶ ساعت تلاوت ترتیل از شبکه‌های رادیویی در ماه مبارک رمضان خبر داد.
مجتبی ایزدی دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا با بیان اینکه همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان شبکه‌های رادیویی در ساعات مختلف تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم را روزانه پخش خواهند کرد، اظهار داشت: شبکه رادیویی ایران بعد از اذانگاهی صبح تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم را با صدای استاد عبدالعزیز عکاشه پخش می‌کند.

وی افزود: شبکه رادیویی تهران ساعت ۳ بامداد با صدای استاد محمدحسین سعیدیان و شبکه رادیویی فرهنگ ساعت ۱۵ با صدای استاد شهریار پرهیزکار تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم را تقدیم مخاطبان خواهد کرد.

ایزدی تصریح کرد: شبکه رادیویی معارف در دو بازه زمانی ۵ صبح، تلاوت ترتیل مراسم جزء‌خوانی حرم حضرت معصومه(س)؛ همچنین در ساعت ۱۵ جزء‌خوانی حرم امام رضا(ع) را پخش می‌کند.

وی گفت: شبکه رادیویی قرآن نیز در سه بخش اقدام به پخش ترتیل یک جزء از قرآن کریم خواهد کرد که در ساعات ۲۴ و ۱۲:۱۵ با صدای قاریان مصری و ایرانی و در ساعت ۵ صبح با صدای خلیفه طنیجی پخش خواهد شد.

دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا در ادامه اضافه کرد: تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم از شبکه رادیویی سلامت ساعت ۲۳ با صدای استاد حسین کرمی، رادیو نمایش ساعت ۱۲ با صدای شیخ محمد ایوب، رادیو اقتصاد ساعت ۲ بامداد با صدای محمدصدیق منشاوی و رادیو ورزش ساعت ۴ بامداد با صدای استاد عبدالفتاح طاروطی روی آنتن می‌رود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن گفت: رادیو جوان نیز تلاوت ترتیل نیم جزء از قرآن کریم را پس از اذان صبح و نیم جزء دیگر را ساعت ۲۲ با صدای محمد جبریل پخش می‌کند.

وی تأکید کرد: جدول پخش تلاوت ترتیل یک حزب در شبکه رادیویی صبا (۱۰،۱۳،۱۷ و ۲۰) است در شبکه رادیویی گفت‌وگو نیز در ساعات ۴، ۱۴،۱۸ و ۱۹ و همچنین در رادیو پیام؛ تلاوت ترتیل یک صفحه از قرآن کریم پس از اذانگاهی ظهر خواهد بود.

دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا در ادامه به ساعات پخش تلاوت‌های ترتیل قاریان مشهور از رادیو ترتیل اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان هر روز تنها تلاوت ترتیل همان جزء به مدت ۶۰ دقیقه پخش خواهد شد و نیم‌ساعت قبل و نیم‌ساعت بعد از لحظات اذان به افق تهران پخش تلاوت ترتیل قطع می‌شود و به جای آن برنامه اذانگاهی به سمع شنوندگان می‌رسد.

وی با بیان اینکه تلاوت‌های ترتیل در رادیو ترتیل روی فرکانس ۹۵٫۵ (رادیوی مناسبتی) پخش می‌شود و همزمان از ایرانصدا قابل دریافت است، اظهار کرد: این شبکه رادیویی در گیرنده‌های دیجیتالی تلویزیون هم قابل دریافت است و تصاویر صفحات قرآن همراه با ترجمه با پخش تلاوت ترتیل به نمایش در می‌آید. هر شنونده نیز می‌تواند با صدای قاری دلخواه خود یک دور قرآن را در ماه مبارک رمضان ختم کند.
مجتبی ایزدی در پایان خاطرنشان کرد: از ساعت ۶ صبح تا ۵ صبح روز بعد به ترتیب ترتیل یک جزء از قرآن کریم با صدای این قاریان پخش خواهد شد: محمود خلیل الحصری، محمد ایوب، حسین کرمی، محمد جبریل، محمدحسین سبزعلی، محمدصدیق منشاوی، عبدالباسط محمد عبدالصمد، شهریار پرهیزکار، مصطفی اسماعیل، احمد نعینع، عباس امام جمعه، عبدالعزیز عکاشه، محمدحسین سعیدیان، خلیفه طنیجی، محمد احمد عامر، محمود علی البناء، عبدالفتاح طاروطی، شحات محمد انور، محمود حسین منصور، کریم منصوری و احمد رزیقی.

همچنین ببینید

رادیو ایران و بیان آیین‌های روز‌های پایانی رمضان

برنامه «فرهنگ مردم» جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو ایران پخش می‌شود. برنامه «فرهنگ مردم» از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.