تاکید علمای مالزی بر استفاده از طرح «درخانه بمانید» برای روزه داری بهتر در ماه رمضان

علمای اسلامی مالزی تاکید کردند که روزه داران در شرایط قرنطینه در ماه مبارک رمضان امسال می توانند بیشتر در مورد خود تفکر کنند و بهتر روزه داری کنند.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از « malaymail»،کمتر از دو هفته دیگر ماه رمضان در بسیاری از کشورهای جهان از جمله مالزی آغاز می شود و این در حالی است ک شیوع ویروس کرونا رمضان متفاوتی را در سال جاری رقم می زند.

نخست وزیر مالزی دو روز پیش اعلام کرد که طرح کنترل تردد در این کشور برای دو هفته دیگر یعنی تا روز ۲۸ آوریل ادامه پیدا خواهد کرد.

تمدید طرح محدودیت تردد واکنش های متفاوتی را از سوی گروه های مختلف در جامعه مالزی به همراه داشته است.

«ازهر ادریس» از علمای اسلامی مالزی در این باره گفت: با طرح «در خانه بمانید» مسلمانان می توانند وظیفه مذهبی روزه داری خود در ماه مبارک رمضان را با تقوی و خلوص بیشری به جای بیاورند.

وی افزود:شرکت در مراسم مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان سنت بسیار خوبی است اما ماندن در خانه در این شرایط می تواند حتی شرایط بهتری را برای روزه داران فراهم کند.

ادریس همچنین گفت:در شرایط قرنطینه روزه داران می توانند همراه بیشتر به تفکر درباره خود و همچنین خودسازی بپردازند.

وی تاکید کرد: وقتی تنها هستیم تأمل درباره خودمان مؤثرتر می شود و شرایط کنونی می تواند زمان بهتری برای تمرین این شیوه از زندگی باشد.

این عالم اسلامی مالزی افزود:در حقیقت «کوید-۱۹» می تواند مانند دکمه «تنظیم دوباره» (دکمه ریست) برای یادآوری کردن انسانیت به افراد عمل کند.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *