توصیۀ رهبر انقلاب برای جبران خلأ معنوی ناشی از تعطیلی جلسات عمومی ماه مبارک رمضان

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز نیمه شعبان تأکید فرمودند: از عبادت در تنهایی و در میان خانواده غفلت نکنید.
پدیدۀ ویروس کرونا طی هفته‌های اخیر در صدر رسانه‌های جهان قرار گرفته است. از اصلی‌ترین نکات پزشکی جهت جلوگیری از شیوع و ابتلا به این بیماری، پرهیز از حضور در تجمعات و حضور در خانه است. الان مدت‌ها است که برگزاری تجمعات مذهبی، هیئت‌ها و حضور در زیارتگاه‌ها نیز به همین دلیل تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است اما در این مدت حسینیه‌های مجازی پیوسته با برنامه‌های مختلف در مناسبت‌های این ماه با عظمت، به دنبال پر کردن جای خالی این مسئله بودند.

ماه مبارک رمضان؛ ماه مهمانی خدا نیز نزدیک است، ماهی که هر ساله در آن شاهد حضور بسیار پرشور مردم در مساجد، حسینیه‌ها و هیئت‌ها بودیم اما امسال به نظر توفیق این امر از ما سلب شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی که در روز پانزدهم ماه شعبان و در سالروز ولادت با سعادت حضرت مهدی(عج) از طریق رسانۀ ملّی با مردم داشتند، به این نکتۀ مهم تأکید فرمودند که «از عبادت در تنهایی و در میان خانواده غفلت نکنید.»

ایشان فرمودند: «در غیاب جلسات عمومی ماه رمضان -که این جلسات عمومی، جلسات دعا و سخنرانی، بسیار مغتنم بود و امسال علی‌القاعده محرومیم از این جلسات- از عبادت و تضرّع و خشوع در تنهایی غفلت نشود؛ ما می‌توانیم در اتاق خودمان، در خلوت خودمان، در میان خانواده و فرزندان خودمان، همین خشوع و خضوع را به وجود بیاوریم.»

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *