لغو اعزام مبلغان دینی ماه رمضان / تبلیغ مجازی افزایش می‌یابد

حجت‌الاسلام روستا آزاد از لغو اعزام مبلغان در ماه مبارک رمضان امسال خبر داد و گفت: از طرح‌های جایگزین از جمله فعالیت مجازی مبلغان به صورت گسترده استفاده خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد با اشاره به اعزام مبلغین در ماه رمضان اظهار کرد: اعزام مبلغان از فعالیت‌های ثابت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی چهار دهه فعالیت بوده است.
وی با اعلام تعطیلی تبلیغ چهره به چهره در ماه مبارک رمضان ۹۹ گفت: طبق ابلاغیه‌های ستاد مبارزه با کرونا، امسال برنامه اعزام مبلغان در ماه مبارک رمضان تعطیل خواهد بود و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به علت ممنوعیت و محدودیت جا به جایی‌های استانی، اعزام مبلغان از قم و سایر شعب را نخواهد داشت.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اجرای طرح‌های جایگزین تبلیغ چهره به چهره در ماه رمضان امسال تصریح کرد: قریب به ۱۲ هزار نفر در ماه مبارک رمضان هرسال از این دفتر به سراسر کشور اعزام می‌شدند اما در ماه رمضان سال جاری این امکان را نداریم و این اتفاق نخواهد افتاد و امیدواریم با طرح‌های جایگزینی که تصویب و ابلاغ شده، بتوانیم بخشی از آن ظرفیت‌ها را فعال نگه داریم.
افزایش پاسخگویی به سوالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی
وی افزایش پاسخگویی به سؤالات دینی را یکی از طرح‌های مد نظر دفتر تبلیغات اسلامی برای ماه رمضان عنوان کرد افزود: بخشی از بسته تهیه شده برای این ایام تبلیغی شامل توسعه پاسخگویی احکام است که مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی متولی و عهده دار این مسأله است، هم به جهت تعداد پاسخگویان و هم به جهت افزایش ساعات پاسخگویی با شماره تلفن ۰۹۶۴۰۰ در خدمت مردم عزیز خواهیم بود.
روستا آزاد با اشاره به افزایش ساعت پاسخگویی به سؤالات دینی اظهار کرد: در حال حاضر فعالیت این مرکز قریب به ۱۰ ساعت در ۲۴ ساعت است که انشاء الله در ماه مبارک رمضان این ساعات افزایش پیدا خواهد کرد.
فعالیت مجازی مبلغان گسترش می‌یابد
وی گفت: بخشی از آن بسته جایگزین، مربوط به فعالیت‌های مجازی مبلغان محترم است که در قالب گروه‌های تبلیغی به برگزاری مسابقه، پرسش و پاسخ و داستان‌گویی طی سال‌های متمادی مشغول به فعالیت هستند و در ماه مبارک رمضان این فعالیت‌ها پررنگ خواهد بود.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت گروه‌های تبلیغی در ماه رمضان تصریح کرد: طبق اعلام صورت گرفته، گروه‌های تبلیغی در حال ارسال طرح‌های تبلیغی خود ویژه ماه مبارک رمضان هستند که در صورت تأیید، انشاءالله مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی به فعالیت‌های انفرادی مبلغان در ماه مبارک رمضان از طریق فضای مجازی پرداخت و افزود: بخشی از این بسته تبلیغی، مربوط به فعالیت فردی مبلغان است که طی سال‌های مستمر به اقصی نقاط کشور مسافرت می‌کردند، شاید در طی سال آن روستاها و مناطق در ماه مبارک رمضان یا محرم از فضیلت اجتماع مؤمنانه و نماز جماعت برخوردار بودند که امسال این محرومیت پیش آمده و مبلغان محترم از طریق ارتباط‌گیری با مخاطبان خود با تأسیس کانال و گروه در فضای مجازی بخشی از فعالیت‌های تبلیغی خود را در خصوص بحث احکام، تفسیر و معارف دینی پیگیری خواهند کرد.
برگزاری مسابقه کتابخوانی برای عموم مردم
روستاآزاد با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: بخشی از فعالیت‌ها در این ماه مربوط به برگزاری مسابقات کتابخوانی، هم برای عموم مردم در سنین مختلف و هم برای طلاب و مبلغان محترم است.

همچنین ببینید

روش‌های پرداخت زکات فطریه برای مددجویان کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعلام روش‌های دریافت زکات فطریه از سوی این نهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.