برگزاری راهپیمایی روز قدس در ۹۵۰ شهر/ اعلام مسیرهای ده گانه راهپیمایی

هر ساله اقشار مختلف مردم در شهرهای مختلف ایران و جهان با شرکت در راهپیمایی روز قدس حمایت خود از مردم فلسطین را به نمایش می گذارند. امسال نیز راهپیمایی روز قدس (جمعه ۱۰ خرداد) در ۹۵۰ شهر کشور برگزار می شود.
روز قدس توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان یک روز رسمی برای حمایت از مردم فلسطین نامگذاری شده است. امام خمینی (ره) ۱۳ رمضان ۱۳۹۹ق (۱۶ مرداد ۱۳۵۸ش) در پیامی خطاب به مسلمین ایران و جهان، آخرین جمعه ماه رمضان را روز قدس نامید و از مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست برای کوتاه کردن دست دولت اسرائیل و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. این پیام پیام در واکنش به حمله نیروهای اسرائیلی به مسجدالاقصی و همچنین بمباران جنوب لبنان صادر شد.

حالا هر ساله اقشار مختلف مردم در شهرهای مختلف ایران و جهان با شرکت در راهپیمایی روز قدس حمایت خود از مردم فلسطین را به نمایش می گذارند. امسال نیز راهپیمایی روز قدس (جمعه ۱۰ خرداد) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با شعار محوری «روز جهانی قدس، شکست معامله قرن با تثبیت آرمان فلسطین» در ۹۵۰ شهر کشور برگزار می شود.

راهپیمایان روز قدس در ایران امسال همانند ۴۰ سال گذشته در جمعه آخر ماه مبارک رمضان از مساجد کشور به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه در سراسر کشور راهی می شوند. این مراسم در تهران از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه و از ۱۰ مسجد در ۱۰ مسیر به سمت دانشگاه تهران محل برپایی نماز جمعه برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، امسال ۴ هزار خبرنگار در سراسر کشور این مراسم را پوشش می‌دهند. همچنین ۲۵۰ خبرنگار خارجی نیز برای پوشش این مراسم حضور دارند..

این گزارش می افزاید: ساکنان پایتخت می توانند از مسیرهای ده گانه زیر در این راهپیمایی شرکت کنند:

مسیرشماره ۱- مسجد امام حسین (ع)- میدان امام حسین (ع) – خیابان انقلاب- دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۲- مسجد جامع ابوذر- میدان ابوذر- خیابان ابوذر- خیابان شهید براداران حسنی- خیابان قزوین- خیابان کارگر-میدان انقلاب- دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۳- مسجد دارالسلام- میدان منیریه – خیابان ولیعصر- خیابان انقلاب- دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۴- مسجد امام زمان(عج)​- خیابان آزادی- تقاطع خیابان بهبودی- میدان انقلاب- دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۵- مسجد حضرت ابوالفضل(س) – میدان توحید – خیابان توحید- خیابان آزادی- میدان انقلاب – دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۶- مسجد حضرت مهدی(عج) – خیابان ستارخان- میدان توحید- خیابان توحید- خیابان آزادی – میدان انقلاب – دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۷- مسجد الجواد(ع)- میدان هفت تیر – خیابان کریم خان- میدان ولیعصر- بلوار کشاورز- دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۸- مسجد امام صادق(ع)- فلکه اول صادقیه- خیابان ستارخان- خیابان توحید – خیابان آزادی – میدان انقلاب- دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۹- مسجد حضرت امیر (ع)- خیابان کارگر شمالی- میدان انقلاب -دانشگاه تهران.

مسیر شماره ۱۰- مسجد جامع رسول اکرم (ص)- بلوار شاهد – تهرانسر – میدان کمال الملک- بزرگراه شهید لشگری- خیابان آزادی – خیابان انقلاب -دانشگاه تهران./

همچنین ببینید

سفرهای نوروزی باید با حفظ حرمت ماه رمضان انجام شود

معاون گردشگری با اشاره به اینکه ایام نوروز با ماه مبارک رمضان مصادف شده است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.