حدیث روز
امام صادق (ع) می فرماید : هر كس در ماه رمضان صدقه اى بدهد ، خداوندْ هفتاد نوع بلا را از او بر مى گرداند. ثواب الأعمال : ص ١٧١ ح ١٩

شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 3753 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 142×
صفحه اصلی » گروه » دسته‌بندی نشده
توزیع بسته‌های غذایی کمیته امداد تا پایان ماه رمضان
 • ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: 0:23
 • شناسه : 10693
  بازدید 16
  0

  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، از پوشش بیش از ۵۱ هزار ایتام و محسنین در ماه رمضان امسال توسط خیران خبر داد و گفت: برای ماه مبارک رمضان امسال ۱۲۸ هزار بسته غذایی از محل کمک‌های مردمی تعریف شد که بیش از نیمی از آن بین مددجویان توزیع شده و مابقی آن نیز تا […]

  پ
  پ

  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، از پوشش بیش از ۵۱ هزار ایتام و محسنین در ماه رمضان امسال توسط خیران خبر داد و گفت: برای ماه مبارک رمضان امسال ۱۲۸ هزار بسته غذایی از محل کمک‌های مردمی تعریف شد که بیش از نیمی از آن بین مددجویان توزیع شده و مابقی آن نیز تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، علیرضا عسگریان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات کمیته امداد در حوزه جذب مشارکت‌های مردمی همزمان با ماه رمضان گفت: رمضان ماه ایتام و اطعام است. از ابتدای ماه رمضان تاکنون ۵۱ هزار نفر از ایتام و محسنین تحت پوشش خیران قرار گرفته‌اند و حدود یک میلیارد تومان تا این لحظه برای ایتام و اطعام جمع آوری شده است.

  وی با اشاره به دو طرح گسترده کمیته امداد در حوزه ایتام و محسنین اظهار کرد: ۱۴۸ هزار نفر از ایتام که توانایی تأمین مخارج خود را ندارند و ۱۲۲ هزار نفر از محسنین که دارای پدر و مادر هستند، اما این والدین امکان سرپرستی آنها را ندارند، تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

  وی با بیان این که سرانه پرداخت شده به ایتام به طور میانگین ۲۵۰ هزار تومان در ماه است، تصریح کرد: همچنین به افراد تحت پوشش طرح محسنین به طور ماهانه ۱۱۳ هزار تومان پرداخت می‌شود.

  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به این که مجموع کمک‌های مردمی در سال ۹۷، ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است تصریح کرد: برنامه‌های کمیته امداد در ماه رمضان طی چهار هفته تعریف می‌شود که مردم در دو هفته پایانی ماه مبارک رمضان بیشترین حجم کمک‌ها در پوشش ایتام و محسنین را برعهده می‌گیرند.

  عسگریان با بیان این که تاکنون میزان کمک‌های مردمی در حوزه اطعام از ۵۲ میلیارد تومان گذشته است، افزود: برای ماه مبارک رمضان امسال ۱۲۸ هزار بسته غذایی از محل کمک‌های مردمی تعریف شد که بیش از نیمی از آن بین مددجویان توزیع شده و مابقی آن نیز تا انتهای ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

  به گفته وی هدف گذاری کمیته امداد در حوزه اطعام بیش از دو میلیون برای محرومین بوده است که در حال حاضر این تعداد از مرز ۵۰۰ هزار مورد گذشته است.

  وی با بیان این که در جشن نیکوکاری ابتدای امسال نیز میزان کمک‌های مردمی تا ۶۲ درصد افزایش یافت تصریح کرد: طی جشن نیکوکاری مردم بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به محرومان کمک کردند. همچنین هم زمان با آغاز سیل بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان نیز از کمک‌های مردمی به کمیته امداد مستقل از سایر دستگاه‌ها پرداخت شد.

  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان این که امیدواریم طی جشن رمضان امسال از مرز ۷۰۰ هزار حامی عبور کنیم گفت: همچنین پیش بینی می‌کنیم که تا پایان سال ۹۸ بیش از ۸۰۰ هزار حامی جذب کمیته امداد شوند.

  به گفته وی خیران برای شرکت در طرح ایتام و محسنین می‌توانند به سایت mohsenin.ir مراجعه کنند و با حداقل پرداخت ۳۰ هزار تومان هزینه‌های یکی از این خانواده‌ها را برعهده بگیرند. همچنین ۵۰ هزار میز جذب افراد خیر نیز به ویژه در لیالی قدر در کشور تعریف شده است.

  عسگریان با اشاره به این که بسته‌های توزیع شده غذایی رمضان نیز به شکل موردی و به ارزش ۲۵۰ هزار تومان به طور نقدی و غیر نقدی به تناسب استان‌ها توزیع شده است گفت: خیران همچنین می‌توانند با حداقل پرداخت ۵ هزار تومان در طرح افطاری ساده سهیم شوند.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.