پیوند دانش‌آموزان با مسجد طرحی نو برای ماه رمضان

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: «طرح تکریم و غبارروبی مساجد» از برنامه‌های فرزندان رمضان المبارک است که امسال برای نخستین بار اجرا می‌شود.

به گزارش تسنیم، حامد علامتی اظهار کرد: انس با مسجد، یکی از اهداف مهم و قابل پیگیری در سیر فکری و تربیتی اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان است و تکریم و غبارروبی مساجد یکی از راهکارهای ایجاد انس و الفت بین دانش‌آموزان با مسجد به عنوان اصلی‌ترین پایگاه نیروهای مومن و انقلابی خواهد بود. در همین راستا و با «طرح تکریم و غبارروبی مساجد» به منظور ایجاد رابطه دوستانه و انس دانش‌آموزان با مسجد، ارائه می‌شود تا به تکمیل فرآیند رشد و تربیت دانش‌آموزان بینجامد.

وی گفت: در این طرح از طریق مربیان قرارگاه‌ها، تعداد دانش‌آموزانی که فرصت و علاقمندی حضور در طرح را دارند مشخص می‌شود وتعدادی از مساجد شاخص که به عنوان پایگاه‌های اصلی نیروهای انقلابی شهرستان شناخته می‌شوند برای طرح تکریم و غبارروبی مساجد در نظر گرفته می‌شود در هماهنگی مساجد و دانش‌آموزان علاوه بر دانش‌آموزان پسر، هماهنگی مساجد مجزا برای حضور دانش‌آموزان دختر نیز صورت خواهد پذیرفت.

علامتی خاطرنشان کرد: در این طرح به منظور بهره وری هرچه بیشتر از فرصت تکریم و غبارروبی مساجد، با مربیان قرارگاه یا روحانی محترم مسجد(با رعایت شرایط) هماهنگ می‌شود تا در جمع دانش‌آموزان و افراد شرکت کننده در طرح حاضر شده و با تشکیل حلقه دوستانه در مورد مسائل فضیلت حضور در مسجد، ثواب و برکات شرکت در نماز جماعت و فلسفه تاکید بر جماعت در اسلام با دانش‌آموزان بحث و گفتگوی دوستانه داشته باشند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: برنامه به نحوی برنامه‌ریزی شود که حضور دانش‌آموزان در مسجد به نماز جماعت ظهر و عصر  یا نماز جماعت مغرب و عشا منتهی شود و در جمع نمازگزاران از دانش آموزان شرکت کننده در طرح، تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

دانش آموزانی که یک مسجد خاص را برای غبارروبی انتخاب کرده‌اند، در طول ماه مبارک رمضان در آن مسجد رفت و آمد دارند و در نمازهای جماعت حضور فعال خواهند داشت.

همچنین ببینید

۱۴ کشور اسلامی دوشنبه را عید سعید فطر اعلام کردند

کشورهای عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی، کویت، دیوان اوقاف سنی عراق، کویت، قطر، لیبی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.