هشدارهای کرونایی سازمان بهداشت جهانی در آستانه ماه مبارک رمضان

سازمان بهداشت جهانی در آستانه آغاز مراسم مذهبی مسلمانان و مسیحیان یعنی ماه مبارک رمضان و عیدپاک از پیروان این ادیان خواست تا مناسک عبادی خود را با ایمنی کامل به جای بیاورند و از یکدیگر در مقابل ویروس «کوید۱۹» محافظت کنند.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «thekashmirmonitor»،سازمان بهداشت جهانی در آستانه آغاز مراسم مذهبی مسلمانان و مسیحیان یعنی ماه مبارک رمضان و عیدپاک از پیروان این ادیان خواست تا مناسک عبادی خود را با ایمنی کامل به جای بیاورند و از یکدیگر در مقابل ویروس «کوید۱۹» محافظت کنند.

این سازمان در یک پیام توئیتری در این زمینه نوشت:با توجه به اینکه رویدادهای مهم مذهبی مانند عید پاک و ماه رمضان در ماه جاری برگزار می شود لازم و ضروری است تا مناسک مذهبی با رعایت کامل اصول بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شود.

در پی انتشار پیام سازمان بهداشت جهانی،کارشناسان بهداشت در کشمیر نیز در آستانه ماه مبارک رمضان از رهبران مذهبی درخواست کردند تا نقش فعالی در کمک به جلوگیری از شیوع ویروس «کوید-۱۹» داشته باشند.

دکتر «خاور خان آشقزی» در این باره گفت:رمضان زمانی است که در آن بسیاری از افراد به مساجد می روند و برای اقامه نمازهای جماعت دور هم جمع می شوند اما امسال ما نمی توانیم مانند سال های پیش رفتار کنیم چون در معرض تهدید یک ویروس خطرناک و مرگبار قرار داریم.

وی افزود:رهبران مذهبی باید آموزش های لازم را به افراد در این زمینه بدهند و از جمع شدن آنها در مساجد جلوگیری کنند.

همچنین ببینید

پیامک تبریک عید فطر ۱۴۰۲

متن تبریک عید سعید فطر با استفاده از جملات کوتاه، اس ام اس، پیامک کوتاه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *