خانه / اخبار رمضان / زمان عید فطر در مناطق مختلف جهان

زمان عید فطر در مناطق مختلف جهان

 براساس محاسبات نجومی عید فطر در بیشتر کشورهای اسلامی روز چهارشنبه، ۱۶ تیرماه و مطابق تقویم ایران خواهد بود.
به نقل از خبرگزاری بین‌المللی اسلامی(اینا)، براساس محاسبات نجومی عید فطر در بیشتر کشورهای اسلامی روز چهارشنبه، ۱۶ تیرماه خواهد بود؛ اما در برخی از مناطق آمریکای جنوبی روز سه‌شنبه، ۱۵ تیرماه عید فطر است.
محمد شوکت عوده، رئیس طرح اسلامی رصد هلال‌ ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در اغلب کشورهای اسلامی، عصر روز دوشنبه، ۱۴ تیرماه، هلال ماه شوال رصد خواهد شد، در این روز در بیشتر کشورهای اسلامی ماه قبل از خورشید غروب می‌کند ورؤیت هلال ماه شوال غیر ممکن است.
محمد شوکت عوده در این بیانیه تصریح کرد: با توجه به این که رؤیت هلال ماه شوال در غروب روز دوشنبه غیرممکن است، بنابراین، روز سه‌شنبه، ۱۵ تیرماه، سی‌امین روز ماه رمضان خواهد بود و عید سعید فطر روز چهارشنبه، ۱۶ تیر خواهد بود.
رئیس طرح اسلامی رصد هلال‌ ماه افزود: امکان رؤیت هلال ماه شوال در عصر روز دوشنبه در قاره استرالیا، آسیا، اروپا و شمال آفریقا غیر ممکن است و رؤیت هلال در این روز تنها در برخی از مناطق آمریکای جنوبی نیز از طریق تلسکوپ به سختی امکان‌پذیر است.
وی گفت: با توجه به این که رؤیت هلال ماه در مناطقی از آمریکای جنوبی در غروب روز دوشنبه از طریق تلسکوپ امکان‌پذیر خواهد بود، شورای اروپایی فتوا و تحقیق، روز سه‌شنبه را در این مناطق عید فطر اعلام کرده است.

همچنین ببینید

آیت‌الله سیستانی روز شنبه را عید فطر اعلام کرد

دفتر آیت‌الله سیستانی در بیانیه‌ای با اعلام اینکه رویت ماه شوال با چشم غیر مسلح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.