خانه / اخبار رمضان / برنامه اعزام زائران عتبات در ماه مبارک رمضان اعلام شد + جزئیات

برنامه اعزام زائران عتبات در ماه مبارک رمضان اعلام شد + جزئیات

ستاد عملیات شمسا در عراق، برنامه کاروان‌های اعزامی عتبات عالیات در نیمه اول ماه مبارک رمضان را اعلام کرد که بر این اساس نخستین کاروان از استان یزد است.
ستاد عملیات شمسا در کشور عراق برنامه اختتامیه کاروان‌های اعزامی از تاریخ ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ را که مشمول پکیج ماه مبارک رمضان در بسته‌های شش شب، هفت شب و چ۱۴ شب می‌شوند، اعلام کرد.

نخستین کاروان از استان یزد در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه به عتبات اعزام شد که دو شب در کاظمین، یک روز سامرا، ۱۰ شب در کربلا و یک شب در نجف استقرار خواهد داشت و چهارم خرداد نیز که برابر نهم ماه مبارک رمضان است، خاک عراق را ترک خواهد کرد.

در این تاریخ، در مجموع ۲۹ کاروان زیارتی عازم عتبات عالیات شدند که غیر از کاروان یزد، بقیه شش شب و هفت شب در نجف، کربلا و کاظمین مستقر شده و زائران اعتاب مقدسه را زیارت می کنند.

در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه نیز ۴۱ کاروان زیارتی برای زیارت اعتاب مقدسه وارد سرزمین عراق شدند که این کاروانها در بسته شش شب و هفت شب هستند و در نجف، کربلا و کاظمین مستقر می شوند.

دومین کاروانی که در بسته ۱۴ شب وارد کشور عراق می شود، از استان یزد است که این کاروان نیز روز ۲۴ اردیبهشت ماه برای زیارت اعتاب مقدسه عازم عراق شده و یک شب در کاظمین، یک روز سامرا، ۱۰ شب کربلا و دو شب در نجف اشرف اسکان خواهد یافت.

در این روز نیز در مجموع ۲۰ کاروان عازم عراق خواهند شد که در بسته های شش شب و هفت شب سازماندهی و در کربلا، کاظمین و نجف مستقر می شوند.

روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت ماه در مجموع ۱۰، ۱۵ و ۲۰ کاروان در بسته های شش شب و هفت شب برای زیارت اعتاب مقدسه وارد کشور عراق می شوند و در نجف، کربلا و کاظمین مستقر خواهند شد.

کاروان‌هایی که در بسته‌های شش شب اعزام می شوند، دو شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب در کاظمین استقرار خواهند یافت و کاروان هایی که در بسته های هفت شب اعزام می شوند، سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب در کاظمین اسکان می یابند.

سید مرتضی حسینی؛ مدیر دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عراق پیش از این گفته بود که بر خلاف سال‌های گذشته که از اول تا پانزدهم ماه رمضان، اعزام زائران به عتبات عالیات متوقف می شد، امسال توقفی در اعزام ها نخواهیم داشت.

وی اعزام زائران ایرانی در ماه مبارک رمضان را به دو دوره اعزام از اواخر ماه شعبان تا نیمه رمضان و از نیمه ماه رمضان تا پایان این ماه دسته‌بندی کرده و یادآور شده بود که نام‌نویسی برای اعزام در ماه مبارک رمضان، با قیمت ارزان‌تر نسبت به کاروان های عادی انجام می‌شود.

شایان ذکر است، تمامی اعزام‌های ماه رمضان چه به صورت پروازی انجام شود و چه به صورت زمینی، از راه زمینی به کشور باز خواهند گشت.

همچنین ببینید

جزئیات مراسم لیالی قدر در حرم مطهر امام راحل اعلام شد

مید رضا سرمد سعیدی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در روابط عمومی آستان مقدس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.