خانه / اخبار رمضان / کشوری که مسلمانان در آن باید ۲۳ ساعت روزه بگیرند

کشوری که مسلمانان در آن باید ۲۳ ساعت روزه بگیرند

با آغاز ماه مبارک رمضان، مسلمانان از اذان صبح تا اذان مغرب روزه می‌گیرند که این مدت در مناطق مختلف جهان متفاوت است.

به گزارش العالم، در برخی از مناطق کرۀ زمین مدت روزه‌داری، بسیار طولانی است؛ به‌عنوان مثال در قطب شمال، خورشید به‌صورت ۲۴ساعته می‌تابد.

بر پایۀ این گزارش، در یکی از مناطق شمال فنلاند، شب، تنها ۵۵ دقیقه به طول می‌انجامد و به این ترتیب، اگر مسلمانی در این منطقه زندگی کند، باید ۲۳ ساعت و ۵ دقیقه روزه بگیرد.

به‌نوشتۀ روزنامۀ ایندیپندنت، مسلمانانِ کشورهای منطقۀ اسکاندیناوی، طولانی‌ترین روزه را میان سایر کشورهای جهان می‌گیرند. در نروژ، مسلمانان، ۱۹ ساعت و ۴۸ دقیقه روزه می‌گیرند و در ایسلند، مدت روزه به ۲۱ ساعت می‌رسد.

در این میان، مسلمانانِ برخی از این کشورها، به‌جای استناد به اذان صبح تا اذان مغرب، برای روزه گرفتن، به مدتِ روزه گرفتن در نزدیک‌ترین کشور اسلامی به کشورشان استناد می‌کنند و مثلاً کشورهایی که به ترکیه نزدیک‌ترند، به‌اندازۀ مدت روزۀ این کشور، روزه می‌گیرند.

این در حالی است که خداوند در قرآن کریم، به‌صراحت در آیۀ ۱۸۷ سورۀ بقره، مدت روزه را مشخص کرده است. در این آیۀ آمده است: وَ کُلُوا وَ اشْرَبُوا حَتَّى یَتَبَیَّنَ لَکُمُ الْخَیْطُ الْأَبْیَضُ مِنَ الْخَیْطِ الْأَسْوَدِ مِنَ الْفَجْرِ ثُمَّ أَتِمُّوا الصِّیامَ إِلَى اللَّیْلِ». و بخورید و بیاشامید، تا رشته سپید صبح، از رشته سیاه (شب) براى شما آشکار گردد! سپس روزه را تا شب، تکمیل کنید.

همچنین ببینید

توصیه‌های حجت‌الاسلام قرائتی به ائمه جمعه و جماعات در آستانه ماه رمضان

رئیس ستاد اقامه نماز با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان نامه‌ای خطاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.