خانه / اخبار رمضان / هشدار پلیس فتا در خصوص سوء استفاده افراد سودجو از احساسات کاربران در ماه مبارک رمضان

هشدار پلیس فتا در خصوص سوء استفاده افراد سودجو از احساسات کاربران در ماه مبارک رمضان

مسئول پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش فعالیت‌های خیرخواهانه به نفع ایتام، نیازمندان، زندانیان و غیره هستیم که متاسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از این فرصت در فضای مجازی اقدام به جمع آوری کمک تحت عناوین یاری به مستمندان می کنند در حالیکه کمک‌های جمع آوری شده هیچ گاه به دست نیازمندان نمی رسد.

به گزارش ایسنا، سروان صاحبکاران اظهار کرد: با توجه به سهولت ارتباطات متاسفانه در برخی موارد شاهد بهره‌گیری ناآگاهانه کاربران و در نتیجه سوء استفاده سودجویان و فرصت‌طلبان از غفلت شهروندان هستیم لذا به کاربران توصیه می‌شود ضمن افزایش آگاهی‌های خود نسبت به فضای مجازی، هر ادعایی را در این فضا باور نکرده و بدانند از ویژگی‌های بارز فضای سایبر این است که افراد می‌توانند هویت‌های متعددی اختیار کنند و مخاطبین خود را اغفال کنند.

وی تصریح کرد: مجرمان سایبری در ماه مبارک رمضان با انتشار تصاویری از افراد بی‌خانمان یا کودکان بیمار و بی سرپناه و غیره در شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند احساسات انسان دوستانه کاربران روزه دار را تحریک کنند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را پیش ببرند. حتی در این خصوص شاهد بارگذاری سایت‌های جعلی هستیم که ادعای فعالیت خیرخواهانه در راستای رفع مشکلات نیازمندان و ایتام دارند در حالیکه این امر صحت ندارد.

صاحبکاران گفت: به شهروندان توصیه می‌شود حتما برای کمک به نیازمندان و ایتام به موسسات شناخته شده و دارای مجوز یا مستقیما به ادارات مربوطه مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره بهزیستی و غیره مراجعه کنند و فریب پیام ‌ها و سایت‌های جعلی را نخورند.

وی بیان کرد: یکی از بهترین راهکارهای مقابله و کنترل چنین‌ ناهنجاری‌هایی کمک‌ نکردن به افراد و گروه‌های این‌چنینی است، چرا که همکاری‌ نکردن با این افراد سودجو استمرار و دوام اقدامات مجرمانه آنان را از بین خواهد برد.

مسئول پلیس فتا استان گلستان در پایان افزود: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش کنند.

همچنین ببینید

توصیه‌های حجت‌الاسلام قرائتی به ائمه جمعه و جماعات در آستانه ماه رمضان

رئیس ستاد اقامه نماز با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان نامه‌ای خطاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.