خانه / سلامتی / روزه داران شیر مصرف کنند

روزه داران شیر مصرف کنند

رئیس گروه تغدیه مرکز بهداشت یزد با توصیه به روزه داران که ماه رمضان شیر مصرف کنند، گفت: شیر از جمله وعده غذایی کامل، سالم و سرشار از ویتامین و کلسیم است.
یوسف نقیایی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مصرف شیر در ماه رمضان نسبت به دیگر مواد غذایی کاهش می یابد، افزود: روزه داران در میان وعده افطار تا سحر مصرف شیر را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
وی افزود: آنها می تواند، موقع افطار مصرف ترکیبات شیر از جمله شیر موز، فرنی کم شکر و شیر برنج را در اولویت برنامه های غذایی خود قرار دهند.
این متخصص تغذیه بر مصرف سبزی در ایام یادشده تاکید کرد و یادآور شد: سبزی سرشار از فیبر غذایی است که نقش موثری در حرکت غذا در سیستم گوارش افراد و روزه داران دارد و از یبوست نیز جلوگیری کند.
نقیایی تاکید کرد: برنامه غذایی ماه رمضان باید متنوع و متعادل شامل چهار گروه اصلی نان و غلات، میوه و سبزی، گوشت، حبوبات و تخم مرغ و شیر لبنیات باشد تا همه نیازهای بدن برآورده شود.
رئیس گروه تغدیه مرکز بهداشت استان اضافه کرد: روزه داران از صرف غذاهای متعدد در یک وعده پرهیز کنند، سالاد و سبزی تازه همراه با وعده های غذایی استفاده شود.
وی افزود: روزه داران در وعده سحری و افطاری از مصرف زیاد مواد قندی مانند شکر ، شیرینی ، شکلات ، زولبیا ، بامیه ، شله زرد ، نوشابه گازدار و آب یخ خودداری کنید.

همچنین ببینید

در ماه رمضان هندوانه بخورید

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت صومعه‌سرا گفت: بهتر است میوه و آۤبمیوه طبیعی در فاصله افطار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.