خانه / ویدئو ماه رمضان / خودتان را برای مهمانی شب قدر آماده کنید + فیلم

خودتان را برای مهمانی شب قدر آماده کنید + فیلم

امام خمینی(ره) ضمن سفارشات خود درباره اهمیت ماه مبارک رمضان فرمود: نفوس را از روز اول ماه مبارک رمضان به روزه، به مجاهده، به ادعیه مهیا می‌کند تا برسند به آن سفره‌ای که از آن باید استفاده کنند و آن «لیله القدر» است.

امام خمینی(ره) در بخشی از بیاناتشان درباره ماه مبارک رمضان و با توجه به اهمیت شب قدر فرمودند «نفوس را از روز اول ماه مبارک رمضان به روزه، به مجاهده، به ادعیه مهیا می‌کند تا برسند به آن سفره‌ای که از آن باید استفاده کنند و آن «لیله القدر» است.» در ادامه متن فرمایشات امام(ره) را همراه با فیلم ببینید.

«این ادعیه در ماه مبارک رجب و خصوصاً در ماه مبارک شعبان اینها مقدمه و آرایشی است که انسان به حسب قلب خودش می‌کند برای اینکه مهیا بشود برود مهمانی؛ مهمانی خدا، مهمانی‌ای که در آنجا سفره‌ای که پهن کرده است قرآن مجید است و محلی که در آنجا ضیافت می‌کند مهمش «لیله القدر» است و ضیافتی که می‌کند ضیافت تنزیهی و ضیافت اثباتی و تعلیمی [است‌]. نفوس را از روز اول ماه مبارک رمضان به روزه، به مجاهده، به ادعیه مهیا می‌کند تا برسند به آن سفره‌ای که از آن باید استفاده کنند و آن «لیله القدر» است که قرآن در آن نازل شده است»

هدف انبیا؛ رهایی انسان از نفسانیت
این ضیافت الهی انسان را منقلب باید بکند از این جهت حیوانی به آن جهت واقعی انسانی؛ از آن ظلمت‌هایی که اطلاع به آن داریم منقلب کند انسان را به آن نورهایی و نور مطلقی که همه عالم تبع اوست. همه دعوت انبیا این بوده است که مردم را از این سرگردانی‌ای که دارند – هر که یک طرف می‌رود و هر که یک مقصدی دارد – این مردم را از اینجا دعوت کنند و راه را نشانشان بدهد که این راه است؛ دیگر آن راهها که می‌روید رها کنید. راه همین است»

 

همچنین ببینید

ویدئو / آئین افطاری نیمۀ رمضان

همزمان با پانزدهم رمضان و ولادت امام حسن مجتبی (ع)، آئین سنتی افطاری نیمه رمضان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.