خانه / صدا و سیما در رمضان / جزئیات ویژه برنامه “ماه خدا” شبکه اول سیما

جزئیات ویژه برنامه “ماه خدا” شبکه اول سیما

تهیه کننده ویژه برنامه “ماه خدا” جزئیات برنامه سحرگاهی امسال ماه رمضان را تشریح کرد.
محمد رحیمی، تهیه کننده ویژه برنامه ” ماه خدا” در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا بیان داشت: امسال مانند سال‌های گذشته “ماه خدا” مهمان لحظات سحرگاهی روزه داران است و دو ساعت پیش از زمان اذان صبح بر روی آنتن شبکه اول سیما خواهد رفت.

وی افزود: امسال رویکرد کلی برنامه به لحاظ محتوایی متوجه موضوع سیر و سلوک و خودسازی با استفاده از ظرفیت معنوی ایجاد شده در ماه رمضان است. و در دو بعد عرفان نظری و سیر وسلوک عملی یعنی خودسازی به این موضوع پرداخته خواهد شد.

رحیمی تاکید کرد: آیتم “ادب بندگی” بخشی است که در آن سخنان آیت الله جوادی آملی با موضوع عرفان نظری ارائه می‌شود؛ همچنین با بهره گیری از سخنان آیت الله محمد شجاعی نیز به دیگر بخش مورد نظر یعنی سیر و سلوک عملی و خودسازی پرداخته خواهد شد.

این تهیه کننده تلویزیونی عنوان کرد: سخنان ایشان پیرامون موضوعاتی از جمله راهکارهایی برای تقویت فضیلت‌های متفاوت و یا از بین بردن رذیلت‌ها خواهد بود که بدون شک بینندگان با توجه به این آموزه‌ها می توانند قدم های موثری در جهت کسب معنویت در زندگی ماشینی امروز بردارند.

رحیمی بیان داشت: در دو بخش ادبی و معارف برنامه “ماه خدا” مقدمه و توضیحاتی تکمیلی در جهت دو موضوع عرفان نظری و خودسازی داده خواهد شد که کارشناس بخش ادبی را مرتضی امیری اسفندقه و کارشناس بخش معارف را حجت الاسلام سعیدی آریا برعهده خواهند داشت.

وی در رابطه با بخش مناجات، اذان و دعای سحر گفت: امسال اذان به صورت زنده نخواهیم داشت و در بخش اذان و دعای سحر از نواهایی استفاده می‌کنیم که برای روزه دارانمان خاطره ساز هستند. هرشب فرازی از دعای ابوحمزه خوانده می شود و نکات زیبای آن شرح داده می شود. صحبت بزرگان نیز طبق روال سال های گذشته در چند دقیقه آخر نزدیک به اذان پخش خواهد شد.

رحیمی با بیان این که بخش جدید دیگری به ماه خدای امسال اضافه شده است؛ خاطرنشان کرد: بخش زنده ای در برنامه تدارک دیده شده است که در آن به اداب و رسوم هنگام سحر در اقوام مختلف ایرانی می پردازیم و این بخش نیز موجب آشنایی بیشتر مردم با آداب و رسوم دیگر هموطنانمان خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: یک بخش دیگر، توجه ویژه به سوگندهایی است که در قرآن آمده است؛ در بخش سوگندهای قرآن ، آیه مورد نظر تلاوت و ترجمه می شود و شرح و تفسیری کوتاه بر آن ارائه می شود.

همچنین ببینید

به دلیل همزمان با جام‌جهانی اتفاق می‌افتد، پایان زودهنگام سریال رمضانی شبکه سه

آخرین قسمت از سریال رمضانی «رهایم نکن» به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور و تهیه‌کنندگی علی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.