خانه / سلامتی / توصیه‌های برای روزه‌داری در وضعیت آب و هوایی خوزستان

توصیه‌های برای روزه‌داری در وضعیت آب و هوایی خوزستان

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه بهترین راه، رعایت صحیح تغذیه در ماه مبارک رمضان است، گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی خوزستان روزه‌داران وعده سحر را مصرف کنند و در این وعده از میوه‌جات، سبزیجات به ویژه هندوانه برای حفظ آب بدن استفاده کنند.

شکرالله‌ سلمان‌زاده در گفت‌گو با تسنیم، اظهار داشت: خوزستان از نظر آب‌وهوایی شرایط خاص و دمای بالایی دارد همچنین با توجه به اینکه فاصله زمانی بین سحر و افطار نزدیک به ۱۷ ساعت است بنابراین روزه‌داران خوزستانی باید به تغذیه خود توجه ویژه ‌کنند.

وی بابیان اینکه بهترین راه، رعایت صحیح تغذیه در ماه مبارک رمضان است، افزود: روزه‌داران خوزستانی حتما وعده سحر را مصرف کنند و در این وعده از میوه‌جات، سبزیجات به ویژه هندوانه با توجه گرمی هوا استفاده کنندتا آب بدن حفظ شود.

سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: روزه داران خوزستانی از خوردن موادغذایی در وعده سحری مانند گوشت‌های فرآوری شده سوسیس و کالباس که موجب کم‌آبی بدن در طول روز شود، خودداری کنند و بیشتر از کربوهیدارت‌هایی که دیرهضم هستند، استفاده کنند.

وی با بیان اینکه روزه‌دارن خوزستانی از مصرف قهوه و چای در وعده سحر اجتناب کنند، عنوان کرد: در وعده‌ افطار یک غذای ساده مصرف شود و پس از فاصله یک ساعته شام را مصرف کنند البته باید در فاصله افطار تا سحر به میزان کافی آب مصرف شود.

سلمان‌زاده با اشاره به کاهش کیفیت هوا در اثر گرد و خاک امروز در استان بیان کرد: گروه‌های پرخطر از جمله کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار از منزل خارج نشوند و در صورت خروج از ماسک استفاده کنند؛ از انجام فعالیت‌های سنگین در روزهای گردو خاکی اجتناب شود.

همچنین ببینید

روزه‌داری منافاتی با ایام امتحانات ندارد

با شروع خردادماه و فصل گرما امتحانات آغاز می‌شود و دانش‌آموزان باید آزمون دروس آموخته‌شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.