خانه / اخبار رمضان / تعداد مبلغان اعزامی در ماه مبارک رمضان ۱۲۰۰۰ نفر پیش‌بینی‌شده است

تعداد مبلغان اعزامی در ماه مبارک رمضان ۱۲۰۰۰ نفر پیش‌بینی‌شده است

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم گفت: حجم اعزام مبلغان در ایام ماه محرم و ماه مبارک رمضان در سال‌های گذشته، پنج هزار نفر بوده که این تعداد در ماه رمضان سال جاری به ۱۲ هزار نفر رسیده است.
به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد واعظی ظهر امروز در دیدار مبلغان نخبه با آیت‌الله نوری‌همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: طلابی که در دیدار امروز با آیت‌الله نوری همدانی دیدار کردند، ازجمله نخبگان و فرهیختگان حوزه علمیه هستند که برخی از آن‌ها در درس خارج فقه تدریس کرده و برخی دیگر نیز در دانشگاه‌های سراسر کشور در حال فعالیت هستند.

وی افزود: از ظرفیت طلاب و مبلغان حوزه علمیه، در ۳۱ استان کشور متناسب با مناسبت‌های مختلف در طول سال استفاده می‌شود و در بیش از ۱۰ استان تلفیقی شیعه و سنی، ۷۰ درصد از مبلغان اعزام‌شده‌اند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با ارائه آمار مربوط به اعزام مبلغان، گفت: حجم اعزام مبلغان در ایام ماه محرم و ماه مبارک رمضان در سال‌های گذشته، پنج هزار نفر بود که این تعداد امروزه به ۱۲ هزار نفر رسیده است.

واعظی تصریح کرد: ره‌توشه‌های تبلیغی متناسب با آقا یا خانم‌بودن مبلغان تهیه می‌شود که علاوه بر مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی، کل مبلغان سراسر کشور از آن استفاده می‌کنند و علاوه بر ۱۰ تا ۱۵ هزار نسخه کاغذی، نسخه‌های الکترونیکی هم‌جهت دانلود آماده‌شده است.

وی عنوان کرد: امروزه ۴۰۰ گروه تبلیغی در سراسر کشور وجود دارد که هرکدام در زمینهٔ خاص فعالیت می‌کنند و این گروه‌ها مورد پشتیبانی دفتر تبلیغات اسلامی قرار می‌گیرند.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت به‌روز بودن مبلغان، بیان کرد: ۲۰۰ گروه از مبلغان در فضای مجازی در حال فعالیت هستند تا خلأ موجود در این فضا را پر کنند، همچنین دفتر تبلیغات اسلامی این گروه‌ها را نیز مورد پشتیبانی خود قرار داده است.

واعظی بابیان برگزاری جلسات تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان، تأکید کرد: در کنار برنامه‌های تبلیغی موجود در ماه مبارک رمضان، جلسات تفسیر قرآن نیز برگزار می‌شود که برای برگزاری این برنامه‌های تفسیری، ۷۰ نفر از مبلغان خبره به مناطق اعزام‌شده‌اند.

وی کاربردی‌بودن تبلیغ را موردتوجه قرارداد و ابراز کرد: در زمینهٔ آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد وغیره، جلسات آموزشی خاصی برای مبلغان در نظر گرفته‌شده تا این مبلغان و طلاب با حضور خود در مناطق آسیب‌پذیر اجتماعی، به مردم یاری برسانند.

همچنین ببینید

آیت‌الله سیستانی روز شنبه را عید فطر اعلام کرد

دفتر آیت‌الله سیستانی در بیانیه‌ای با اعلام اینکه رویت ماه شوال با چشم غیر مسلح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.