خانه / صدا و سیما در رمضان / اعلام ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه یک سیما

اعلام ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان شبکه یک سیما

مدیرگروه معارف اسلامی شبکه یک، ویژه برنامه های این شبکه را برای پخش در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حجت الاسلام حسین رحیم زاده گفت: شبکه یک مانند هر سال این افتخار را دارد که همزمان با آغاز ماه رمضان و زمانی که روزه داران پای رسانه نشستند، میزبان ارائه مائده های معنوی از سوی رسانه ملی باشد.

وی افزود: مانند هرسال برنامه های شبکه یک از نخستین سحر ماه مبارک با پخش برنامه”ماه خدا” آغاز می شود. این برنامه زنده هر شب حوالی ساعت ۲ بامداد به مدت تقریبی ۱۴۰ دقیقه با اجرای حسن سلطانی آغاز می شود. امسال دوازدهمین سالی است که ما در شبکه یک برنامه سحرگاهی را پخش می کنیم و تلاش شده است که با ساختاری متفاوتی این برنامه برای مردم عزیر ارائه شود و تلاش کردیم یک برنامه خوب را در تلویزیون با تصویری زیبا تقدیم مخاطبان کنیم.

مدیرگروه معارف اسلامی شبکه یک اظهار داشت: شکل اجرای برنامه ماه خدا بدین صورت است که ۶۰ درصد برنامه در استودیو و به صورت زنده و ۴۰ درصد دیگر پلی بک هایی است که محتوای ادعیه و مباحث کارشناسی دارد.

در استودیو ما سه مجری خواهی داشت که آقای سلطانی مجری مستر و اصلی هست و آقای امیری اسفندقه بعنوان ادیب و شاعر و هنرمند در کنار آقای سلطانی خواهد بود و ما هر شب یک مهمان مولفی را در برنامه خواهیم داشت که بحث های کارشناسی را آقای اسفندقه بر عهده خواهد داشت. البته مجری سوم هنوز مشخص نشده است.

وی  یادآور شد: در بخش پلی بک ها، بیشتر مناجات ها و آوازهای عرفانی  با اجرای هنرمندانی مانند حسام الدین سراج خواهیم داشت و به مرور هنرمندان دیگری نیز به برنامه اضافه خواهند شد.

در بخش ادعیه هم سعی شده بهترین ادعیه که دعای سحر و دعای ابوحمزه ثمالی هست را به بهترین نحو پخش کنیم.

حجت الاسلام رحیم زاده تصریح کرد: هر شب مفسر فرزانه، حضرت آیت الله جوادی آملی، یک آیه از سوره دخان را برای مخاطبان تفسیر خواهند کرد. پس از اذان صبح هم ما روزانه یک جزء از قرآن کریم را از مشهد مقدس پخش می کنیم.

به گفته وی هر روز پس از برنامه فرمول یک به مدت یک ماه سخترانی مذهبی را روی آنتن می بریم. ۱۰ روز اول حجت الاسلام والمسلمین خاتمی و ۲۰ روز بعد هم سخنرانی مرحوم آیت الله خوشوقت پخش می شود.

مدیر گروه معارف اسلامی از پخش ویژه برنامه “آفتاب شرقی” در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در این ایام، “آفتاب شرقی” با مباحث دینی و مذهبی و مرتبط با این ماه عزیز از قبل از اذان ظهر آغاز و تا دقایقی بعد از اذان ظهر ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام رحیم زاده در پاسخ به این سوال که آیا برای لحظات افطاری برنامه ای پیش بینی شده است یا خیر عنوان کرد: هر شب و بعد از بخش خبری ساعت ۱۹ تا هنگام اذان مغرب، برنامه شهر یکتایی به مدت تقریبی ۷۰ دقیقه بطور زنده از شبکه یک پخش می شود.

همچنین ببینید

سریال رمضانی شبکه دو در حال تدوین

تدوین همزمان «دلدار» با گذشت ۷۰ درصد فیلمبرداری، آغاز شده است تا در ایام ماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.